Hometech WI101C 1 yıllık deneyimlerim

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Spotçudan 450 TL'ye 2 tane almıştım. WI101C ve WI11C arasındaki fark ne derseniz sadece isim baştan aşağı aynı.

Basit kullanım konusundan başlayalım; Intel atom Z3735F işlemci var, 2 GB DDR3 1333 MHz Samsung RAM var ve 32 GB eMMC var. Kendi klavyesi ile yazı yazarken aynı anda 2 tuşa basınca algılamıyor. Ekran konusunda sizi üzmez .11.6 inç 1366x768 ekranı var, pikseller sayılmıyor, kötü bir panel takılmamış. Kasa plastik ama garip bir dokusu var. Kameraları klasik laptop kamerası, pek bir şey beklenemez. İnternette kullanım konusunda iş görür nitelikte, üzmez yani, 1080p video oynatabiliyor, zorlarsanız 2K bile oynatıyor. Epey gibi sitelerde yazanın aksine 9000 mAh bataryası var, orijinal adaptörü 5V 2A. Yaklaşık 3.5 veya 4 saate tam dolum yapıyor. Yedek parça konusunda ekranı kırarsanız ağlarsınız çünkü parça yok. Benim dokunmatik kırıldı, bunu görüp dokunmatiği dandik demeyin. Kırılması benim hatam, yanlış vida takmam sonucunda ekran çatladı ve en sonunda kardeşimin kafasına vurunca iyice çatladı. Ek olarak bir sitede dokunmatik bulmuştum, arka kısmına bakmak için söktüğümde şu an iyice çatlak durumda. İç ekran ve dokunmatik satılmıyor, servise 500 TL bırakırsınız ikisi için. Dokunmatik hassasiyeti gayet güzel, herhangi bir telefondan farkı yok, 10 parmağa kadar algılıyor.

Klavyeyi çıkarıp tablet olarak kullanmak isterseniz bu biraz zor. Ekran büyük olduğu için zorlanırsınız ama zevkli olur, özellikle yazı okurken dik konuma getiriyorsunuz tadından yenmiyor.

Depolama konusunda 32 gerçekten az. Windows kuruyorsunuz, size kalıyor 10 GB alan ama tabii şöyle bir şey yaptım ben; Windows'un en eski sürümünü kurup güncellediğimde 15-20 GB alan kalıyordu. O şekil uğraşırım diyen varsa yapabilir.

Hafıza kartı desteği var, Bluetooth var, Wi-Fi eh işte, orta seviye çekiyor desem yalan olmaz çünkü anten yok. Meraklı olanlar için iç kısmının resmini bırakıyorum. Normalde alt kısımda 2 tane hoparlör, ortada klavye soket bağlantısı oluyor ama ben bir şey deneyeyim derken Flex'i yırttım, hoparlör az ses veriyor diye çıkardım. Bakır kısım normalde öyle değil, ben öyle yaptım. Batarya da alüminyum bant yok, ben koydum oraya. Çıkarmayı unutunca kaldı orda.

Taşıma konusunda cidden ağır bir alet çanta ile taşınır ya da kol altında taşınır.

Şöyle bir sorunu var; herhangi bir Android emülatörü kurduğum zaman Bluetooth ve ses çalışmıyor (düzeltmeyi bilen varsa Allah için yardımcı olsun) Android'i gayet güzel şekilde kullanabiliyorsunuz.

Son olarak bu aletin en mantıklı kullanım alanı 2. laptop olabilir, sabit bir yerde video izlemek için olabilir, tamirciler için ideal olabilir.

Giriş çıkışlar gelirsek 1 adet Micro B (OTG destekliyor), 1 adet Micro HDMI, 1 adet hafıza kartı girişi, şarj girişi, 1 adet kulaklık girişi, klavye kısmında ise 1 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0 var.

Sonuç olarak alınır mı derseniz temizini 400 ve 600 arası bulursanız alabilirsiniz. Bundan daha fazlasını haketmiyor. (1500 ve 2000'e satmaya çalışanlar var)

Teşekkürler.

İç kısmı:
IMG-20210330-WA0004.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı