HP Omen 15 5800H + RTX 3060 hakkında sorularınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisayar az önce elime ulaştı ve ilk merak ettiğim touchpad sorunuydu. YouTube'da videoları var o küçük boşluk tıkırtı yapıyor maalesef bende de var. Belki servis bir şeyler yapar çözer şimdilik dursun. Çok şık görünüyor Windows USB'm yok. Bekleyişteyim.

Bilgisayar az önce elime ulaştı ve ilk merak ettiğim touchpad sorunuydu. YouTube'da videoları var o küçük boşluk tıkırtı yapıyor maalesef bende de var. Belki servis bir şeyler yapar çözer şimdilik dursun. Çok şık görünüyor Windows USB'm yok. Bekleyişteyim.
Hocam dediğiniz tarzda bir şey bende de var ama rahatsız edecek düzeyde değil bence zaten 5 dk kullanın sorunu unutuyorsunuz :)

@celalistşengörist hocam videodaki regedit ayarını uyguladım gerçekten direkt sıcaklık düşüşü oluyor işlemcide 5-10 dereceye kadar düşüyor. Aşağıya 2 görsel bırakıyorum bu görseller laptopu altına kağıt koyarak hafif yükseltik şekilde ve CS:GO rekabetçi maçın sonlarına doğru 5 dk arayla çekildi. Değerler çok hoşuma gitti. Ayrıca fanlar da gördüğünüz üzere 3100-3600 RPM civarında ve sesi yüksek değil haliyle. Maksimum 70-71 derece gördüğümü de belirteyim. BF 5 indirmekle meşgulüm onun da testini yapacağım.

Hocam 85-90 derece olduğunda bile bırakın wasd kısmını, laptopu ortadan ikiye bölün sol taraf sopsoğuk sağ taraf da biraz sıcak. Hocam dış çekim yarın sabah gün ışığında göndermeye çalışayım.

Ekranda flash gibi patlama tarzı olay yaşadınız mı anlık. Ben biraz ekran ayarlarını fazla kurcalamıştımda sonra HP'nin sürücülere geçtim. Kurarken hiçbir sorun yoktu. Daha önce kullanıcıların dediği gibi NVIDIA arada aktif hale gelebiliyor.

Hocam dediğiniz tarzda bir şey bende de var ama rahatsız edecek düzeyde değil bence zaten 5 dk kullanın sorunu unutuyorsunuz :)
Normal kullanırken mi yoksa Touchpad kullanırken mi sorun oluyor hocam?

Normal kullanırken mi yoksa touchpad kullanırken mi sorun oluyor hocam?

Sadece kullanırken bırakırken tıkırtı çıkarıyor. Yolum düşerse servisin çözebileceği bir şey olduğuna inanıyorum.
Windows kurulumu için BIOS'ta hangi ayarları yapıyoruz?

Sadece kullanırken bırakırken tıkırtı çıkarıyor. Yolun düşerse servisin çözebileceği bir şey olduğuna inanıyorum.
Çok fazla Touchpad kullanan birisi değilim. Kullanırsam da uzun süre kullanmam. Yani normal kullanımda ses yapmıyorsa çalışırken CW gibi, gerek yok masraf yapmaya. İleride belki servise diğer HP Bilgisayarımı vs. gönderirsem veya ihtiyaç olursa gönderirim onu da. Size de hayırlı olsun hocam.

Ekranda flash gibi patlama tarzı olay yaşadınız mı anlık. Ben biraz ekran ayarlarını fazla kurcalamıştımda sonra HP'nin sürücülere geçtim. Kurarken hiçbir sorun yoktu. Daha önce kullanıcıların dediği gibi NVIDIA arada aktif hale gelebiliyor.
Yok hocam ekranda hiçbir gariplik yaşamadım.
Normal kullanırken mi yoksa Touchpad kullanırken mi sorun oluyor hocam?
Sadece kullanırken bırakırken tıkırtı çıkarıyor. Yolum düşerse servisin çözebileceği bir şey olduğuna inanıyorum.

Windows kurulumu için BIOS'ta hangi ayarları yapıyoruz?
Hocam rufustan flaşı hazırladıysanız BIOS'tan Boot sekmesine gelin sağ kısımda F5 F6 ile Usb yazanı en üste getireceksiniz.
Çok fazla Touchpad kullanan birisi değilim. Kullanırsam da uzun süre kullanmam. Yani normal kullanımda ses yapmıyorsa çalışırken CW gibi, gerek yok masraf yapmaya. İleride belki servise diğer HP Bilgisayarımı vs. gönderirsem veya ihtiyaç olursa gönderirim onu da. Size de hayırlı olsun hocam.
Sadece touchpad kullanırken hocam.

Doğru anladıysam işlemciyi kısarak normal sıcaklık değerlerine ulaşıldı değil mi? Eğer böyleyse bu normal şartlarda ısındığını diyebiliriz Omen'in ?

Cihaz yarın teslim edilecek benim de. Alan arkadaşlara sormak istediğim;
Win10 kurup omen kontrol programını kurmamız yeterli midir yoksa amd chipset ve nvidia gpu driver hepsini manuel kurmamız gerekiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı