HP Omen 15 5800H + RTX 3060 hakkında sorularınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba

Regeditten nasıl yapabiliriz, örnek var mı acaba?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru anladıysam işlemciyi kısarak normal sıcaklık değerlerine ulaşıldı değil mi? Eğer böyleyse bu normal şartlarda ısındığını diyebiliriz Omen'in ?
Doğrudur hocam. Fanlar otomatikteyken CSGO'da 90 dereceleri gördüm. Laptopun altına kağıt sıkıştırarak hafif yükselttiğimde 75-80 derecelere indi. Bir de regeditten yapılan ayar ile işlemcinin turbo boostunu kapattığımda 55-70 seviyelerine indi CS:GO'da.
Cihaz yarın teslim edilecek benim de. Alan arkadaşlara sormak istediğim;
Win10 kurup omen kontrol programını kurmamız yeterli midir yoksa amd chipset ve nvidia gpu driver hepsini manuel kurmamız gerekiyor mu?
Hocam ben W10 kurdum ve driverları kendisi indirdi. Sadece klavye ışığı ve fan ayarı yapılan Omen Gaming Hub uygulamasını Windows Store'dan indirmeniz gerekiyor. Ayrıca Amd Radeon Software de indirmeniz gerekebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam ekranda hiçbir gariplik yaşamadım.

Hocam Rufus'tan flaşı hazırladıysanız BIOS'tan boot sekmesine gelin sağ kısımda F5 F6 ile USB yazanı en üste getireceksiniz.

Sadece touchpad kullanırken hocam.

NVIDIA'yi HP sitesinden indirince Windows mağazasından yükledi. Sonra NVIDIA Experience içinden güncelledim. AMD FreeSync aktif gözüküyordu 60-144Hz olarak. Daha sonra factory reset yaparak kurdum. Desteklemiyor yazdı. İncelemelerde 45-60Hz arasındaymış. Ekranda da sorun yaşanmadı bir süredir. Omen Hub kapatsam dahi bazen NVIDIA'da aktif gözüküyor sanırsam bug sizlerde var mı?

AMD Radeon yazılımını kendi sitesinden kurmuştum. Daha sonra Windows 10 güncellemesinden kendisi tekrar HP sitesinde olanı kurmuş. AMD'nin kontrol paneline erişilmiyor kendi kurduğu sürümde. Çok da önemi yok sanırım. Radeon anti lag chill gibi ayarlar vardı.

Bu sabah itibariyle laptop elime ulaştı. Söylemem gerekir ki çok şık bir tasarımı var gayet hoşuma gitti. Windowsu kurdum bütün updateleri gerçekleştirdim. Boost ile ilgili olan regedit ayarını da yaptım. Ayardan önce işlemci 60-65 bandında geziyordu, hatta arada 70 derecelere çıktığı dahi oluyordu. Boostu kapattıktan sonra boşta 47-53 dereceler arasında geziniyor sıcaklık. Hatta 50 derece üzerine çok çıkmıyor. Laptopu stant üzerinde kullanıyorum onu da belirteyim. Oyuna girmediğim sürece rtx 3060 devreye girmediği için boşta onun sıcaklığı ile alakalı bir fikrim yok :) Şu aralar sistemi zorlayacak oyunlar kurmaya pek fırsatım olmayacak o nedenle oyunlardaki değerler hakkında çok yardımcı olamayacağım. Onun dışında sorusu olan var ise bende yardımcı olmaya çalışırım :)

Bu sabah itibariyle laptop elime ulaştı. Söylemem gerekir ki çok şık bir tasarımı var gayet hoşuma gitti. Windowsu kurdum bütün updateleri gerçekleştirdim. Boost ile ilgili olan regedit ayarını da yaptım. Ayardan önce işlemci 60-65 bandında geziyordu, hatta arada 70 derecelere çıktığı dahi oluyordu. Boostu kapattıktan sonra boşta 47-53 dereceler arasında geziniyor sıcaklık. Hatta 50 derece üzerine çok çıkmıyor. Laptopu stant üzerinde kullanıyorum onu da belirteyim. Oyuna girmediğim sürece rtx 3060 devreye girmediği için boşta onun sıcaklığı ile alakalı bir fikrim yok :) Şu aralar sistemi zorlayacak oyunlar kurmaya pek fırsatım olmayacak o nedenle oyunlardaki değerler hakkında çok yardımcı olamayacağım. Onun dışında sorusu olan var ise bende yardımcı olmaya çalışırım :)
stand fanlı mı yoksa metal ayak mı hocam? standsız ve standlı web gezintisi ve youtube sırasında sıcaklık farkını iletir misiniz? 2-3dk test etseniz kendini belli eder zaten.

@Dutch Van Der Lindee @InTheDarkness @celalistşengörist Battlefield 5'i de test ettim. Cihazı altına kağıt sıkıştırarak hafif kaldırılmış durduğunu, işlemcinin turbo boostu kapatılmış şekilde olduğunu, ULTRA ayarlarda hikaye modunda oynadığımı belirteyim. En yoğun çatışma, patlama sahnelerinde dahi 60 fps altına düşmedi genelde 80-100 aralığında gezindi. CPU sıcaklığı 78-86 dereceler civarıydı. GPU sıcaklığı 70 dereceler civarıydı. Tabii fanlar otomatik ayardaydı ve yaklaşık 4000-4500 RPM aralığında çalışıyordu. Fanları turboya alsam sıcaklıklar 5-10 derece daha düşer diye tahmin ediyorum.
Batu boost kapamayı tuttu :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı