HP Omen 15 nasıldır?

Arkadaşlar siparis gecmeyi düşünüyorum fakat siteyi bayağı bir araştırdım, isinma sorunu var diyen cok.
YouTube videolarında herhangi bir isinma problemi görmedim. Kullanan arkadaşlar var ise fikirleri güzel olur benim için.

Bu fiyata 2060 almak varken 1660 Ti almak mantikli gelmiyor bir türlü. Ama işlemcisi cok düşündürüyor herhangi bir problem yaşar mıyım acaba diye. 2060'lar i7'lerle sorunsuz ama i5 ile nasıl olur? Fikirlerinizi esirgemeyin 😀
Hocam bak şu anda altımda olan makinedir. 9. nesil i7 RTX 2060 16 gb ram gddr4 512 SSD ile kullanıyorum, aklın varsa alma. Soğutma sistemi o kadar kötü ki "2060'ım var ultrada bile açarım" dediğin oyunları 97 derecede oynuyorsun. Ekranı geniş doğru ama aşşırı çok iz tutuyor. Şahsen ben bilgisayarımı çok temiz kullanırım 3 ayda bilgisayar iğrenç gözüküyordu. Özetle boşa hayal kurma, bilindiği üzere 2060'ın mobili 2060'a göre zaten yüzde 30 daha az performans sağlıyor diye hatırlıyorum. Yapma , değmez.

Hocam bak şu anda altımda olan makinedir. 9. nesil i7 RTX 2060 16 gb ram gddr4 512 SSD ile kullanıyorum, aklın varsa alma. Soğutma sistemi o kadar kötü ki "2060'ım var ultrada bile açarım" dediğin oyunları 97 derecede oynuyorsun. Ekranı geniş doğru ama aşşırı çok iz tutuyor. Şahsen ben bilgisayarımı çok temiz kullanırım 3 ayda bilgisayar iğrenç gözüküyordu. Özetle boşa hayal kurma, bilindiği üzere 2060'ın mobili 2060'a göre zaten yüzde 30 daha az performans sağlıyor diye hatırlıyorum. Yapma , değmez.
Tum kartlar için geçerli diye biliyorum ben.
Mobil ve normal arasında zaten o kaybı laptop alarak göze aliyoruz.
Ama senin gibi kullanıcı yorumu benim için değerli bir yorum oldu tesekkur ederim..
Bu ocak ayında getirilen ek vergi iptal olacak deniliyor olursa fiyatlar düşer gibi bakalim.

Maalesef inmez, ama 3060 bir makine bulabilirsiniz. Bu laptopu da alabilirsiniz kesinlikle üzmez. Sadece eksiklerini bilerek alın, sonradan sürpriz olunca çok kötü hissedersiniz.
Bu bütçeye çıkabilirseniz bunu tavsiye ederim.
Alpha 17’yi bitirdik koca Türkiye’de be. Sağlam makina stoğundan belli olur. Stok yok, kalmadı, bitti. Temiz makina. Tavsiyeye katılıyorum. 😊

O HP Omen 15 den bende var Amazon'dan aldım kullanıyorum ve çok memnunum 80-90 derece arası sıcaklıklarda dolaşıyor.Balanced Hybrid modunda kullanıyorum fan sesi çok az, her ortamda kullanılır bence ve kimseyi rahatsız etmez.Ekran kalitesi de çok iyi genel olarak mükemmele yakın bir laptop.Işık sızması flan da yok.Xbox One S Controller ile Destiny 2, Bless Unleashed RPG tarzı oyunları oynuyorum.Görünüşüyle ince çerçeveli oluşuyla tam Karizmatik bir Laptop.

O HP Omen 15 den bende var Amazon'dan aldım kullanıyorum ve çok memnunum 80-90 derece arası sıcaklıklarda dolaşıyor.Balanced Hybrid modunda kullanıyorum fan sesi çok az, her ortamda kullanılır bence ve kimseyi rahatsız etmez.Ekran kalitesi de çok iyi genel olarak mükemmele yakın bir laptop.Işık sızması flan da yok.Xbox One S Controller ile Destiny 2, Bless Unleashed RPG tarzı oyunları oynuyorum.
Tam uyumlu çalışıyor mu Controller hocam?

Laptop güzel fakat dostum laptopta 2060 kullanmak ciddi bir ısınma problemine yol açar her ne kadar fanı olursa olsun o ekran kartını soğutmak bayağı zor bir iş bir süre sonra laptopun eskimeye başlayınca ısınma problemin çok artar benden söylemesi ısınma benim için problem yaratmaz diyorsan al fakat performans tarafıda var eğer işlemci ve ekran kartı ısınırsa(gereğinden fazla) frekans düşürmeye başlar bu da ciddi bir problem.

Laptop güzel fakat dostum laptopta 2060 kullanmak ciddi bir ısınma problemine yol açar her ne kadar fanı olursa olsun o ekran kartını soğutmak bayağı zor bir iş bir süre sonra laptopun eskimeye başlayınca ısınma problemin çok artar benden söylemesi ısınma benim için problem yaratmaz diyorsan al fakat performans tarafıda var eğer işlemci ve ekran kartı ısınırsa(gereğinden fazla) frekans düşürmeye başlar bu da ciddi bir problem.
çok ısınma olayı termal macun ile alakalı bir durum termal macun değiştirir düşük ısı değerleri alır.

Geri
Yukarı