HP Omen 15 vs Tulpar T7 v25.1

Taplop

Femtopat
Daha fazla  

Bu iki laptop arasında kaldım.
Hepsiburada indirimiyle ikisi de aynı fiyata geliyor.
Omen Turbo Boost'u kapatinca birkac FPS fark ile cok daha serin calisiyormus diye okudum. Monster'in ise kasasinin kaliteli oldugunu okudum.
5800H'in 11800H'dan daha ustun oldugunu dusunuyorum daha serin oldugu için ayrica Omen'de 3070 varken Monster'da 3060 var.
Ekraninin aşırı fazla kaliteli olmasi cok onemli degil zaten monitöre baglayip kullanacagim. Kasa kalitesi ve sicaklik aşırı onemli. Sicakligi cok daha dusuk olacaksa 3070 yerine 3060 secebilirim. Aşırı yuksek grafiklerde gozum yok. Serin ve kaliteli kasadan olusmasi en onemli faktorler. Bütçem az cok bu civarlarda. Sizce hangisini secmeliyim, baska oneriniz var midir?

Bu iki laptop arasında kaldım.
Hepsiburada indirimiyle ikisi de aynı fiyata geliyor.
Omen Turbo Boost'u kapatinca birkac FPS fark ile cok daha serin calisiyormus diye okudum. Monster'in ise kasasinin kaliteli oldugunu okudum.
5800H'in 11800H'dan daha ustun oldugunu dusunuyorum daha serin oldugu için ayrica Omen'de 3070 varken Monster'da 3060 var.
Ekraninin aşırı fazla kaliteli olmasi cok onemli degil zaten monitöre baglayip kullanacagim. Kasa kalitesi ve sicaklik aşırı onemli. Sicakligi cok daha dusuk olacaksa 3070 yerine 3060 secebilirim. Aşırı yuksek grafiklerde gozum yok. Serin ve kaliteli kasadan olusmasi en onemli faktorler. Bütçem az cok bu civarlarda. Sizce hangisini secmeliyim, baska oneriniz var midir?

Şu şekilde daha uyguna alabilirsiniz.

Hocam hepsiburada indirimi monsterdada var. 100watt 3070=130watt 3060. Msi gp76 kasası ile omen kasasını karşılaştırmaya gerek yok zaten ben şahsen monsterı alacağım.

MSI GP66 alınır mı? Burada T7 v25.1 için incelemeler paylaştı bir arkadaş.
Şimdi okuyabildim konuyu. Sıcaklık dışında bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Dediğim gibi yüksek performanstan ziyade düşük sıcaklık önemli benim için. Undervolt gibi yollarla işlemciyi 70 derece civarında tutabilir miyim acaba? Yurt odasında kalacağım için fanı maxlamadan undervolt yaparak bu derecelerde kalmaya çalışacağım. Mümkün müdür sizce?

Geri
Yukarı