HP Omen 17 alınır mı?

Soğutma sistemi ASUS ve MSI'dan bile daha başarılı. Gerçekten alınabilecek bir cihaz.
@bilmemem soğutma konusunda Omen daha başarılı. Arada 10 dereceye yakın fark var.
Şahsen her ikisini de kullandım.

İyi olarak görünüyor soğutma sistemi, dikkat çekiyorum görünüyor. İşlemciyi tam performansta çalıştırmıyorlar😀 aynı watt değerlerinde MSI çok daha öne çıkıyor. Yani ikisini karşılaştırırken aynı güçte işlemciler olarak karşılaştıramayız.

İşlemci için ayarları yapsak bile bir şekilde limitlendirecek yani HP. MSI da çok güzel duruyor ama panel olsun RAM olsun HP şu an bana çok cazip geldi ama hata yapmak istemiyorum.

Güncel oyunları yüksek ayarlarda oynatabileceğini düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur.

Oynayabilir HP'de yeni oyunları.

İyi olarak görünüyor soğutma sistemi, dikkat çekiyorum görünüyor. İşlemciyi tam performansta çalıştırmıyorlar😀 aynı watt değerlerinde MSI çok daha öne çıkıyor. Yani ikisini karşılaştırırken aynı güçte işlemciler olarak karşılaştıramayız.

Oynayabilir HP'de yeni oyunları.
Yani şöyle düşününce aynı fiyatlara HP neden daha yüksek şeyler sunuyor burda ucuz etin yahnisi muhabbeti oluyor, MSI bi tık önde gibi geliyor bana da ama sırf RAM ve panelden dolayı yanıltıyor.
@bilmemem Aynı işlemci masaüstü sıcaklığı ve oyunda test etmiştim :)
Hocam işlemci konusunda kararsızlığım olmazsa HP yi tercih etmek istiyorum, siz kullanmışsınız. MSI da kullandınız mı daha önce?

Bu arada her şeyin bir eksisi var MSI için de fan sesi muhabbeti var her yerde sanırım HP bu konuda daha iyi durumda.

Bu arada her şeyin bir eksisi var MSI için de fan sesi muhabbeti var her yerde sanırım HP bu konuda daha iyi durumda.

Evet MSI'ın fan sesi daha yüksek.

@bilmemem aynı işlemci masaüstü sıcaklığı ve oyunda test etmiştim :)

Tam olarak anlatamadım galiba😀 aynı işlemciler evet ama biri çok daha az performans veriyor. Ayrıca RDR2'de ortalama 76 derecede çalışıyor zaten msı😀

Evet MSI'ın fan sesi daha yüksek.

Tam olarak anlatamadım galiba😀 aynı işlemciler evet ama biri çok daha az performans veriyor. Ayrıca RDR2'de ortalama 76 derecede çalışıyor zaten msı😀

RDR2 de HP'nin göstereceği sıcaklıklar nedir peki hocam aşağı yukarı ve bir de en yüksek ayarlardan bahsediyoruz değil mi?

Yani işlemci performansı dikkate alınacak değerde farklı diyosunuz doğru mu ufak bir farktan bahsetmiyoruz anladığım kadarıyla?

Yani işlemci performansı dikkate alınacak değerde farklı diyosunuz doğru mu ufak bir farktan bahsetmiyoruz anladığım kadarıyla?

Evet fark görmezden geleceğimiz kadar düşük değil.

RDR2 de HP'nin göstereceği sıcaklıklar nedir peki hocam aşağı yukarı ve bir de en yüksek ayarlardan bahsediyoruz değil mi?

Omen 17 incelemelerinde(en azından düzgün kaynaklarda.) RDR2 incelemesi yapan düzgün kanal yok maalesef. Diğer oyunlarda benzer değerler.

Teşekkürler bilgi paylaştığınız için. HP bi şekilde cazip geliyor bana anlam veremiyorum ama bi kaç yerde daha araştırdım HP Omen serisinde artık çok başarılı işler yaptığı söyleniyor yani nasıl desem belki uzun yıllardır bi düşünce var ama belki de artık tercih edilebilir bilemedim. MSI tabii kaliteli ama şu RAM i bari 32 yapsalardı 1 2 bin oynasa bile takmazdık o kadar. Gözüm kesmiyor açıkcası sıfır cihaz al ram değiştir falan.

HP ve MSI kullananlar varsa biraz daha geri bildirim çok yardımcı olur, lütfen karar vermemde yardım edin. Birkaç görüş daha alıp karar verip sipariş edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler bilgi paylaştığınız için. HP bi şekilde cazip geliyor bana anlam veremiyorum ama bi kaç yerde daha araştırdım HP Omen serisinde artık çok başarılı işler yaptığı söyleniyor yani nasıl desem belki uzun yıllardır bi düşünce var ama belki de artık tercih edilebilir bilemedim. MSI tabii kaliteli ama şu RAM i bari 32 yapsalardı 1 2 bin oynasa bile takmazdık o kadar. Gözüm kesmiyor açıkcası sıfır cihaz al ram değiştir falan.

HP ve MSI kullananlar varsa biraz daha geri bildirim çok yardımcı olur, lütfen karar vermemde yardım edin. Birkaç görüş daha alıp karar verip sipariş edeceğim.
Birkaç hocamı etiketleyeyim o halde. Onlardan da fikir alabilirsiniz ve öneri.

@revivality @Xevanior @LittleWarlocc

MSI net bir sekilde daha iyi performans verir fakat 144 Hz monitore sahip. Iki bilgisayar da guncel oyunlari rahatlikla oynayabileceginiz seviyede dolayisiyla ben 240 Hz HP Omen alirdim.

MSI net bir sekilde daha iyi performans verir fakat 144 Hz monitore sahip. Iki bilgisayar da guncel oyunlari rahatlikla oynayabileceginiz seviyede dolayisiyla ben 240 Hz HP Omen alirdim.
Yani MSI tarafinda 144+ fps alsaniz bile hz farkindan dolayi 144 gibi hissettirecek. Bu nedenle ben arkama bakmadan HP alirdim.

Geri
Yukarı