HP Omen 17 alınır mı?

Birkaç hocamı etiketleyeyim o halde. Onlardan da fikir alabilirsiniz ve öneri.

@revivality @Xevanior @LittleWarlocc
Çok iyi olur teşekkür ederim.
MSI net bir sekilde daha iyi performans verir fakat 144 Hz monitore sahip. Iki bilgisayar da guncel oyunlari rahatlikla oynayabileceginiz seviyede dolayisiyla ben 240 Hz HP Omen alirdim.

Yani MSI tarafinda 144+ fps alsaniz bile hz farkindan dolayi 144 gibi hissettirecek. Bu nedenle ben arkama bakmadan HP alirdim.
Görüşünüz için teşekkürler. Ben de biraz bu şekilde düşünüyorum sadece kesin emin olamadım.

Ağustos ayından beri almayı düşündüğünüz HP Omen'i kullanıyorum. Çok memnnunum. Gerek soğutması olsun, gerek performansı olsun. Limitleme olayının olumsuz bir etkisini görmedim henüz.

Ağustos ayından beri almayı düşündüğünüz HP Omen'i kullanıyorum. Çok memnnunum. Gerek soğutması olsun, gerek performansı olsun. Limitleme olayının olumsuz bir etkisini görmedim henüz.

En basından beri olumsuzluğunu yaşıyorsun zaten, ThrottleStop indir tpl sekmesini SS at.

Oynadığınız oyunlarda falan aldığınız değerler var mı aklınızda veya hiç test edip baktınız mı hocam değerleri paylaşma şansınız var mı? FPS cpu gpu sıcaklığı gibi

Sürekli araştırıyorum ama bu sefer işlemci limitleme çok kafama takıldı güncel modellerde değil ama eski modellerde birçok hp kullanıcısı bu durumla ilgili paylaşımlar yapmış. Gerçekten büyük sorun oluşturur mu anlayamadım

Bu arada aynı bileşenleri olan var mı bilmiyorum ama DELL, LENOVO, ACER, CASPER bu markaların hiçbirine bakmadım bu konuda da bilgisi olanlar fikir verebilir mi?

Son düzenleme:
Bu arada aynı bileşenleri olan var mı bilmiyorum ama Dell, Lenovo, Acer, Casper bu markaların hiçbirine bakmadım bu konuda da bilgisi olanlar fikir verebilir mi?

Casper'a bakma zaten😀 onların iyi modeli yok🫠 Predator serisine bakılabilirdi Acer'de ama bu bütçede en yakın 4080 Predator 82K. İşlemcisi i9 13900HX ama arada bayağı fark var. Lenovo'da Legion serisine bakılabilir.

Lenovo üst modelleri MSI cihazlardan bile güçlü, haliyle çok pahalı oluyor cihazlar. 9 serisi sıvı soğutmalı mesela :D

Peki hocam bütçeyi biraz zorladım diyelim, değer mi sizce? Birde şey acer de işlemci limiti olayı var mı?

Veya 80 civarı bütçeye zorlarsam 4090 cihaz bulabilir miyim?

Casper'a bakma zaten😀 onların iyi modeli yok🫠 Predator serisine bakılabilirdi Acer'de ama bu bütçede en yakın 4080 Predator 82K. İşlemcisi i9 13900HX ama arada bayağı fark var. Lenovo'da Legion serisine bakılabilir.
Yani arada baya fark var derken o paraya gerek yok mu demek istediniz hocam yoksa değer mi sizce?

Lenovo üst modelleri MSI cihazlardan bile güçlü, haliyle çok pahalı oluyor cihazlar. 9 serisi sıvı soğutmalı mesela :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu cihazdan bahsediyorsunuz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu cihazdan bahsediyorsunuz değil mi?

Evet, mükemmel cihaz. Yurt dışında bile çok pahalı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-17 220730.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-17 220730.png
    345,6 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı