HP Omen 17 alınır mı?

Oynadığınız oyunlarda falan aldığınız değerler var mı aklınızda veya hiç test edip baktınız mı hocam değerleri paylaşma şansınız var mı? FPS cpu gpu sıcaklığı gibi

Sürekli araştırıyorum ama bu sefer işlemci limitleme çok kafama takıldı güncel modellerde değil ama eski modellerde birçok hp kullanıcısı bu durumla ilgili paylaşımlar yapmış. Gerçekten büyük sorun oluşturur mu anlayamadım

Bu arada aynı bileşenleri olan var mı bilmiyorum ama DELL, LENOVO, ACER, CASPER bu markaların hiçbirine bakmadım bu konuda da bilgisi olanlar fikir verebilir mi?
Şöyle söyleyeyim; takılarak oynadığım AAA oyun olmadı. Baldur's Gate, Diablo 3, RDR2 tarzı oyunlarla denedim. Sıcaklıklarım 75 derece CPU ekran kartı 65-70 arası stabil oluyor.

Teşekkür ederim paylaştığınız için.

Bu cihaz için aradaki 12k zorlamaya değer mi bütçeyi baya zorlayıp?

Acer hakkında hiçbir fikrim yok çünkü o işlemci limitlemesi vs. Ya da soğutma konusunda nasıldır

Arada büyük fark var mı hissettirir mi? Gerçi 12k zorlayınca baya bişeyler hissettirecek ama 😄

Teşekkür ederim paylaştığınız için.

Bu cihaz için aradaki 12k zorlamaya değer mi bütçeyi baya zorlayıp?

Acer hakkında hiçbir fikrim yok çünkü o işlemci limitlemesi vs. Ya da soğutma konusunda nasıldır

Arada büyük fark var mı hissettirir mi? Gerçi 12k zorlayınca baya bişeyler hissettirecek ama 😄
Bu bütçeye kadar çıkacaksanız konuda geçen MSI daha iyi olabilir. Tabi ki işlemciler karşılaştırılamaz. Acer baya önde.

Bu bütçeye kadar çıkacaksanız konuda geçen MSI daha iyi olabilir. Tabi ki işlemciler karşılaştırılamaz. Acer baya önde.
Hocam konuda geçen MSI bu bütçenin altında yalnız. Omenle fiyatı aynı onun. Bu acer konusunda sizce değer mi acerin performansı nasıl işlemci limiti vs sorunları var mı onda da?

1702862131905.png

Notebookcheck'in "Turbo güç sarfiyatının 157 Watt'ı aşması beklenmiyor" dediği bir işlemciyi 180 Watt'ta çalıştırmak ve soğutmak MSI için marifet sayılabilir. Ancak 180 Watta çalıştırdığı işlemciyi soğutmak için 6000 devirde çalıştırdığı fanlarla yarım saat aynı odada oturun bakalım :)

Böyle rakamsal üstünlükler bana nerd tavlama taktikleri gibi geliyor. Fakat bir ürünle olan deneyiminiz genellikle bundan çok daha fazlasını kapsar.

MSI laptoplar genellikle fan sesinden kaybediyor. Kişisel deneyimim 1 hafta içinde iade ettiğim GP68HX ile oldu. Arada 2 duvar olmasına rağmen duyuluyor, dışarıdaki balkondan dahi duyuluyor, kulaklıkla dahi çekilmiyor. Diğer gaming serilerindeki ürünleri için de benzer yorumlar varmış, ben maalesef sonradan gördüm bunları. MSI'ın yazılımı bir şekilde fan devrini de düşürmüyor, fan eğrisi ayarlarında neyi denediysem uygulamamıştı. Ancak en sessiz modda çalıştırırsanız fanlar düşük devirde çalışıyor, ama o mod da performans vermiyordu.

Yine de sesi siz tolere ettiniz diyelim, evde yaşayan başka insanlar yok mu?

Tabii bu sözlerle Omen'in 130 Watt sınırı daha iyidir demiyorum. Kutuplaşmacı kafalar dünyayı siyah ve beyaz olarak yorumlayacağı için bu notu düşüyorum. Konu pick your poison konusudur.

Bu ürünlere tek yönlü değil, donanımı, klavyesi, ekranı, malzeme kalitesi, bataryası vb. ile bir paket olarak bakmak, hangi eksikliği tolere edebiliyorsan/önemsemiyorsan ona göre seçim yapmak gerek.

Son düzenleme:
Üniversitede OMEN serisi laptop almıştım hiç üzmedi beni her yönüyle çok başarılı bir bilgisayardı kardeşime verdim şu an o kullanıyor hala şarjdayken bir andan pili bitip kapanıyor muhtemelen pil ömrü bitti 7. yılında gerçi ama 17nt serisiydi gtx 1050 ti baya oldu.

Eki Görüntüle 2056665

Notebookcheck'in "Turbo güç sarfiyatının 157 Watt'ı aşması beklenmiyor" dediği bir işlemciyi 180 Watt'ta çalıştırmak ve soğutmak MSI için marifet sayılabilir. Ancak 180 Watta çalıştırdığı işlemciyi soğutmak için 6000 devirde çalıştırdığı fanlarla yarım saat aynı odada oturun bakalım :)

Böyle rakamsal üstünlükler bana nerd tavlama taktikleri gibi geliyor. Fakat bir ürünle olan deneyiminiz genellikle bundan çok daha fazlasını kapsar.

MSI laptoplar genellikle fan sesinden kaybediyor. Kişisel deneyimim 1 hafta içinde iade ettiğim GP68HX ile oldu. Arada 2 duvar olmasına rağmen duyuluyor, dışarıdaki balkondan dahi duyuluyor, kulaklıkla dahi çekilmiyor. Diğer gaming serilerindeki ürünleri için de benzer yorumlar varmış, ben maalesef sonradan gördüm bunları. MSI'ın yazılımı bir şekilde fan devrini de düşürmüyor, fan eğrisi ayarlarında neyi denediysem uygulamamıştı. Ancak en sessiz modda çalıştırırsanız fanlar düşük devirde çalışıyor, ama o mod da performans vermiyordu.

Tabii bu sözlerle Omen'in 130 Watt sınırı daha iyidir demiyorum. Kutuplaşmacı kafalar dünyayı siyah ve beyaz olarak yorumlayacağı için bu notu düşüyorum. Konu pick your poison konusudur.

Bu ürünlere tek yönlü değil, donanımı, klavyesi, ekranı, malzeme kalitesi, bataryası vb. ile bir paket olarak bakmak, hangi eksikliği tolere edebiliyorsan/önemsemiyorsan ona göre seçim yapmak gerek.
Bu baya aydınlantıcı oldu hocam, teşekkürler.
Peki link verdiğim acer laptop konusunda fikriniz nedir bütçeyi zorlayıp onu almak mantıklı olur mu? Omen ile arasında büyük fark görürü müyüm sonuçta aralarında 12 bin fark var fiyat olarak.
Üniversitede OMEN serisi laptop almıştım hiç üzmedi beni her yönüyle çok başarılı bir bilgisayardı kardeşime verdim şu an o kullanıyor hala şarjdayken bir andan pili bitip kapanıyor muhtemelen pil ömrü bitti 7. yılında gerçi ama 17nt serisiydi gtx 1050 ti baya oldu.
Teşekkürler ben de hp ye karşı olumsuz değilim.

Şu anda bütçeyi zorlayıp acer i tercih etmek istiyorum, umarım yanlış bir seçim olmaz son güncel cihazlarda acerin baya başarılı olduğu söyleniyor. Doğru bi karar mı sizce bu bütçeye bu cihaz?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2056665

MSI laptoplar genellikle fan sesinden kaybediyor. Kişisel deneyimim 1 hafta içinde iade ettiğim GP68HX ile oldu. Arada 2 duvar olmasına rağmen duyuluyor, dışarıdaki balkondan dahi duyuluyor, kulaklıkla dahi çekilmiyor. Diğer Gaming serilerindeki ürünleri için de benzer yorumlar varmış, ben maalesef sonradan gördüm bunları. MSI'ın yazılımı bir şekilde fan devrini de düşürmüyor, fan eğrisi ayarlarında neyi denediysem uygulamamıştı. Ancak en sessiz modda çalıştırırsanız fanlar düşük devirde çalışıyor, ama o mod da performans vermiyordu.

HP cihazın limiti 130 değil 100W, 80W gibi bir değer farkı var arada. Performans fsrkı çok oluyor. MSI 26k R23 verirken Omen 17 19-20k veriyor. MSI cihazda sivi metal var bu arada haberin olsun.

HP cihazdaki güç limiti yüzünden Power throttle yaşanıyor, çekmesi gereken W degerinin çok altında çektiği için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı