HP Omen 17 i7-13700HX alınır mı?

Ben de Amerika'dan linkteki ürünü SSD'yi 1TB RAM'leri 2x16 GPU'yu 4070 yapıp almayı düşünüyorum da memnun musunuz hala? Sizinki de 13700HXli model galiba. Benim için ısınma konusu önemli bayağı, oyunlarda işlemci ve ekran kartı kaç derecelere çıkıyor? Bir de fan sesi çok mu?

Hocam oyun oynarken her laptopta fan sesi vardır ama soğutması gerçekten güzel. Şahsi fikrim 2023'ün şampiyonu Omen 17 serisi oldu. Tek kötü yanı kasası çok iz tutuyor.

Çok memnunum. Az önce cs go attım. akıyor. ses falan da yok. 70 civarı geziyor genelde oyunlarda. çıkar çıkmaz 50leri görüyor. 13700hx. 17 ich olduğu için soğutma performansı çok iyi. ısıyı yayabiliyor.
Benim almak istediğim 16 inch. Çok fark olmaz herhalde soğutma olarak. Batarya da biraz önemli benim için bataryası nasıl peki? Bir de sizdeki ekran fhd mi qhd mi? 90 dolar fark vererek qhd yapabiliyorum fakat batarya süresini kısaltır herhalde. Genelde monitöre bağlayarak kullandığım için çok da önemli değil ekranı.

Hocam oyun oynarken her laptopta fan sesi vardır ama soğutması gerçekten güzel. Şahsi fikrim 2023'ün şampiyonu Omen 17 serisi oldu. Tek kötü yanı kasası çok iz tutuyor.
Fan sesi olabilir de şu an kullandığım 1050ti lı dell aldığım günden beri aşırı fan sesi ve 100 dereceleri gören işlemcisiyle bezdirdi beni. O yüzden bir daha böyle bir deneyim yaşamak istemiyorum :)

Benim almak istediğim 16 inch. Çok fark olmaz herhalde soğutma olarak. Batarya da biraz önemli benim için bataryası nasıl peki? Bir de sizdeki ekran FHD mi QHD mi? 90 dolar fark vererek QHD yapabiliyorum fakat batarya süresini kısaltır herhalde. Genelde monitöre bağlayarak kullandığım için çok da önemli değil ekranı.

Fan sesi olabilir de şu an kullandığım 1050 Ti'lı Dell aldığım günden beri aşırı fan sesi ve 100 dereceleri gören işlemcisiyle bezdirdi beni. O yüzden bir daha böyle bir deneyim yaşamak istemiyorum :)

Bende i7 13700HX-RTX4080 olanı var. Isınma namına hiçbir şey yok ve olsa bile Omen hubda undervolting yapılabiliyordu. Tabii ben yapmadım. Fanları maxa alınca dereceler 60'ın altına iniyor ama resmen evin içinde 2 oda öteden ses duyuluyor. Kendi kararına bıraktığımdada 74-80 arasında dolanıyor. Tabii bunlar hep Ultra ayarlarda. Ben Ultra hastası olmadığım için dereceler daha düşük bende.

Bende i7 13700HX-RTX4080 olanı var. Isınma namına hiçbir şey yok ve olsa bile Omen hubda undervolting yapılabiliyordu. Tabii ben yapmadım. Fanları maxa alınca dereceler 60'ın altına iniyor ama resmen evin içinde 2 oda öteden ses duyuluyor. Kendi kararına bıraktığımdada 74-80 arasında dolanıyor. Tabii bunlar hep Ultra ayarlarda. Ben Ultra hastası olmadığım için dereceler daha düşük bende.

Hocam aynı ürünü almayı düşünüyorum anladığım kadarıyla ısınmada bir sıkıntı yok gibi. Ses problemi var mı çok gürültü yapıyor mu?

Hocam aynı ürünü almayı düşünüyorum anladığım kadarıyla ısınmada bir sıkıntı yok gibi. Ses problemi var mı çok gürültü yapıyor mu?

Belli ayarlar ile oynarsanız ses az hocam ama Full Ultra takılınca ses haliyle oluyor. Fanları maxa alınca zaten helikopter gibi ses yapıyor ama artı olarak buzdolabı gibi çalışıyor.

Belli ayarlar ile oynarsanız ses az hocam ama Full Ultra takılınca ses haliyle oluyor. Fanları maxa alınca zaten helikopter gibi ses yapıyor ama artı olarak buzdolabı gibi çalışıyor.

Peki hocam ürüne çok iyi öneririm diyebilir misin? Şu ana kadar bir sıkıntı yaşadınız mı hiç.

Peki hocam ürüne çok iyi öneririm diyebilir misin? Şu ana kadar bir sıkıntı yaşadınız mı hiç.

HP Omen 2023 modellerini kesinlikle öneririm. Bilinçli bir kullanıcıysanız üzecek bir ürün değildir. Oyun oynayacaksanız ayrı bir klavye kullanmalısınız mesela. Normal günlük kullanım harici, oyun oynarken çok daha fazla baskı uygularız klavyeye çünkü. İş içinde güzel bir laptop. Sade ve hoş.

Perşembe günü bu model ''Hp Omen 17-CM2002NT 7P6M4EA 13. Nesil Intel I7-13700HX 32GB Ram 1tb SSD 8gb RTX4070 17.3 Inç Qhd 165Hz'' 46binden HP Türkiye tarafından satışa sunuldu. Cuma günü öğle vakti sipariş verdim, akşam olmadan stok tamamen tükendi. Benim laptop cumartesi günü elime ulaştı. Bugün pazar ve hepsiburadadan bakıyorum ismini vermek istemediğim bir satıcı aynı model laptopu yanına okul sırt çantası koyarak 56binden satıyor. Acaba bu stokları tüketen gerçek alıcılar mı şüpheye düştüm. Aynı şey Asus Rog serisinde de olmuştu ve ben Asus Rog G16 4060lı cihazı kaçırmıştım. Şimdi 4050li modeller de aynı satıcı tarafından yanında çantayla ram, ssd takviyesiyle 4060-4070li cihaz fiyatına satılıyor. Cidden ülkenin geldiği durum biz kullanıcılar için çok kötü halde. Vergi vermeye razıyken bile karaborsacılar yüzünden laptop alamıyoruz.
Aynı modeli almayı düşünüyorum. Pazarama genel olarak laptoptan memnun musunuz oyun oynarken vs?

Elimde yeni kurduğum masaüstü pc de olduğu için laptopla hiç oyun oynamadım sadece iş için kullanıyorum ama herhangi bir sorun yaşamadım. Ağır şartlarda laptopu zorlayarak kullanan arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur.

Geri
Yukarı