HP Omen 17 vs Tulpar T7 v20.2

Hocam hiçbir bilgim yok o konuda. Elbette masaüstü ile arasında fark olacaktır ama öyle dağlar kadar bir düşüş yok performans konusunda. Refresh ile standart mobil kart arasında 85MHz fark var.

Teşekkür ederim. Başka bir forumdan tavsiye için şu cevabı aldım;

"Sistemsel olarak gördüğüm tek fark, Monster'da HDD mevcut değil. Onu da zaten taktırabilirsin. Diğer yönden HP ileriye dönük süreçte ısınma sorunları olacak, garantisi bittiğinde para vererek ya da kendin bakımlarını yapmak zorunda kalacaksın. Ancak Monster'da ömür boyu garanti sunuluyor. Her 6 ayda bir soğutma sistemi bakımlarını ücretsiz yaptırabileceksin. Yani her türlü Monster iyidir. Eğer bu ürünün stokları yenilenmeyecekse de başka bir Monster'a bakman taraftarıyım."

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Başka bir forumdan tavsiye için şu cevabı aldım

"Sistemsel olarak gördüğüm tek fark, Monster'da HDD mevcut değil. Onu da zaten taktırabilirsin. Diğer yönden HP ileriye dönük süreçte ısınma sorunları olacak, garantisi bittiğinde para vererek ya da kendin bakımlarını yapmak zorunda kalacaksın. Ancak Monster'da ömür boyu garanti sunuluyor. Her 6 ayda bir soğutma sistemi bakımlarını ücretsiz yaptırabileceksin. Yani her türlü Monster iyidir. Eğer bu ürünün stokları yenilenmeyecekse de başka bir Monster'a bakman taraftarıyım."

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Stoklar yenilenseydi bende Monster'ı tavsiye ederdim lakin stok sorunu var. HP'nin diğer serilerinde ısınma sorunları var lakin OMEN serisi özellikle soğutma konusunda ön planda. Monster ömür boyu garanti değil bakım servisi veriyor. Bu bakım termal macun yenileme,fanları temizleme,hava çıkışlarını temizleme gibi. Her yıl altı ayda bir yapabiliyorsunuz bunu da. Evet bu gerçekten güzel bir servis fakat bunu eli tornavida tutan herkes yapabilir şahsen. Fanları ve hava ızgaralarını kompresör ile temizleyip termal macun sürmek çok da riskli bir iş değil. Monster'ın stok sorunu olmasa onu tercih etmenizi tavsiye ederdim fakat Omen sizi üzecek bir seri değil. Gerçekten her parçasıyla kaliteli yani stok sorunu olmasaydı Monster özelleştirme konusunda daha iyi bir tercih olurdu fakat elden birşey gelmiyor.

Stoklar yenilenseydi bende Monster'ı tavsiye ederdim lakin stok sorunu var. HP'nin diğer serilerinde ısınma sorunları var lakin Omen serisi özellikle soğutma konusunda ön planda. Monster ömür boyu garanti değil bakım servisi veriyor. Bu bakım termal macun yenileme, fanları temizleme, hava çıkışlarını temizleme gibi. Her yıl altı ayda bir yapabiliyorsunuz bunu da. Evet bu gerçekten güzel bir servis fakat bunu eli tornavida tutan herkes yapabilir şahsen. Fanları ve hava ızgaralarını kompresör ile temizleyip termal macun sürmek çok da riskli bir iş değil. Monster'ın stok sorunu olmasa onu tercih etmenizi tavsiye ederdim fakat Omen sizi üzecek bir seri değil. Gerçekten her parçasıyla kaliteli yani stok sorunu olmasaydı Monster özelleştirme konusunda daha iyi bir tercih olurdu fakat elden bir şey gelmiyor.

Monster ile görüştüm 2 haftaya falan stok yenilenir dedi. Ama biri plastik kasa, biri alüminyum kasa :D.

Merhaba iyi günler bende sizin baktığınız ürünler arasında kaldım Monster'da stok önümüzde ki hafta yenilenecekmiş ancak dün gece itibari ile zam geldi ve HP Omen ile arsında fiyat farkı kalmadı aklımda HP Omen almak var tavsiye eder misiniz acaba HP Omen 17-CB1027NT 201U7EA Intel Core i7-10750H 16GB 1TB NVME SSD 6GB RTX2060 17.3" Fhd 144hz | Trendyol

Merhaba. Evet Monster fiyatlarda zam uyguladı. Bana sorarsanız aynı parayı verip plastik kasalı ışık sızmaları olan bilgisayar almak mantıklı değil. HP Omen 17 aldım kafam rahat. Ama ben fiyat daha uygun diye Gittigidiyor üzerinden aldım. Zaten HP Omen'i Türkiye'de sadece GPN teknoloji satıyor. Trendyol linki bıraktığınız cihaz ile benim aldığımın tek farkı SSD. Bende 1TB HDD + 256 GB SSD var. Sizin bıraktığınız linkte 1 TB SSD var, HDD yok. Size tavsiyem almak istediğiniz modeli farklı internet mağazalarında araştırın. Satıcı tüm sitelerde GPN fakat fiyatlar her sitede farklı.

Evet sadece GPN teknoloji satıyor ama çok sorun yaşayan olmuş gpn teknoloji ile bu gün bir kaç sormak için ulaşmaya çalıştım kendilerine telefonlara cevap vermediler ürünü aldıktan sonra sıkıntı yaşar mıyım korkusu var açıkçası , sizin satın alma süreciniz nasıldı acaba sizle iletişimleri , kargo süresi ne kadardı acaba
birde siz hangi ürünü tavsiye edersiniz 1 tb ssd li model daha yeni satışa çıktı sanırım sizin cihazınıza gör, arada ki 350 tl fiyat farkına değer mi 1 tb ssd li model
Merhaba. Evet Monster fiyatlarda zam uyguladı. Bana sorarsanız aynı parayı verip plastik kasalı ışık sızmaları olan bilgisayar almak mantıklı değil. HP Omen 17 aldım kafam rahat. Ama ben fiyat daha uygun diye Gittigidiyor üzerinden aldım. Zaten HP Omen'i Türkiye'de sadece GPN teknoloji satıyor. Trendyol linki bıraktığınız cihaz ile benim aldığımın tek farkı SSD. Bende 1TB HDD + 256 GB SSD var. Sizin bıraktığınız linkte 1 TB SSD var, HDD yok. Size tavsiyem almak istediğiniz modeli farklı internet mağazalarında araştırın. Satıcı tüm sitelerde GPN fakat fiyatlar her sitede farklı.

Evet sadece GPN teknoloji satıyor ama çok sorun yaşayan olmuş gpn teknoloji ile bu gün bir kaç sormak için ulaşmaya çalıştım kendilerine telefonlara cevap vermediler ürünü aldıktan sonra sıkıntı yaşar mıyım korkusu var açıkçası , sizin satın alma süreciniz nasıldı acaba sizle iletişimleri , kargo süresi ne kadardı acaba
birde siz hangi ürünü tavsiye edersiniz 1 tb ssd li model daha yeni satışa çıktı sanırım sizin cihazınıza gör, arada ki 350 tl fiyat farkına değer mi 1 tb ssd li model
Hocam merhaba, ben 3 gün önce satın aldım, gün içinde gönderildi, gittigidiyor üzerinden aldım ordan msj gönderdiğimde vevap verdiler, kargo paketlemesi için soru sormuştum, 3 kat patpata sarıyoruz dediler ama yeterli değil paketleme için,üründe sorun yoktu ama. Bir başka konuda bir arkadaşa foto vs gönderdim, konuyu bulayım yazarım yine

Benim baktığım ürünü 3 farklı sitede satıyorlar şuan n11 de 13500 tl trendyol ve amazonda 13000 tl olarak amazon daha güvenli geldiği için oradan almak geçiyor içimden bu gün oradan da mesaj attım dönüş yapmadılar henüz
Hocam merhaba, ben 3 gün önce satın aldım, gün içinde gönderildi, gittigidiyor üzerinden aldım ordan msj gönderdiğimde vevap verdiler, kargo paketlemesi için soru sormuştum, 3 kat patpata sarıyoruz dediler ama yeterli değil paketleme için,üründe sorun yoktu ama. Bir başka konuda bir arkadaşa foto vs gönderdim, konuyu bulayım yazarım yine
bir de hocam sizde hangi model var 1 tb ssd li olan model mi memnun musunuz acaba

Benim baktığım ürünü 3 farklı sitede satıyorlar şuan n11 de 13500 tl trendyol ve amazonda 13000 tl olarak amazon daha güvenli geldiği için oradan almak geçiyor içimden bu gün oradan da mesaj attım dönüş yapmadılar henüz

bir de hocam sizde hangi model var 1 tb ssd li olan model mi memnun musunuz acaba

OMEN Laptop - 17-cb1026nt 1 gb hdd + 250 gb ssd olan model , şuanda memnunum bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı