HP Omen 17CK0007NT vs Monster Tulpar T7 v25.1.2

Herkesin Omen demesine rağmen en sonunda Monster alıp pişman olacağım gibi bir his var hocam içimde :(
hocam monterin farklı bir kasasını kullanıyorum t7 v22.1'e sahibim sizin gösterdiğiniz monster modeli ile arasında kalmıştım. farkları şu sizin modelde ekran 1080p 300hz benimkinde 2k 165hz'di. ve sizinkinin soğutması biraz daha iyi kasasından dolayı ama ben kendi kullandığımda bile ısıyla ilgili bir problem yaşamadım.
işlemcimin 10870h olduğunu hesaba katın 11800h daha az ısınıyor. çözünürlüğüm 1440p 1080 değil o yüzden ekran kartınız daha az zorlanacak. iki oyunda da ayarlar ultra. t7 v22.2'yi de göz önünde bulundurun derim güzeldir ama 2k umrumda değil diyorsanız diğer monster kasa oldukça iyi. MSI kasa kullanıyor hem.

Dosya Ekleri

• gow.png
    gow.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 43
  • valo.png
    valo.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 42
Omen'de işlemci 45W'a kilitliyse kesinlikle Monster alın derim.

Nereden öğrenebilirim bunu.
Hocam monterin farklı bir kasasını kullanıyorum T7 v22.1'e sahibim sizin gösterdiğiniz Monster modeli ile arasında kalmıştım. Farkları şu sizin modelde ekran 1080p 300Hz benimkinde 2K 165Hz'di. Ve sizinkinin soğutması biraz daha iyi kasasından dolayı ama ben kendi kullandığımda bile ısıyla ilgili bir problem yaşamadım.
İşlemcimin 10870h olduğunu hesaba katın 11800h daha az ısınıyor. Çözünürlüğüm 1440p 1080 değil o yüzden ekran kartınız daha az zorlanacak. İki oyunda da ayarlar Ultra. T7 v22.2'yi de göz önünde bulundurun derim güzeldir ama 2K umurumda değil diyorsanız diğer Monster kasa oldukça iyi. MSI kasa kullanıyor hem.

Hocam 300Hz bilmiyorum ne kadar işime yara ama kasa bakımından daha iyi olacağını düşünüyorum ben Monster alırsam eğer ilk geldiğinde cihaz ışık sızması veya ölü pixel gibi sorunla karşılaşmazsam daha sonrasında çok bir problem yaşıyacağımı çok düşünmüyorum açıkçası ki olabilirde bilemeyiz ama benim korkum ilk geldiğinde sorunlu gelmesi açıkçası.

Nereden öğrenebilirim bunu.

Hocam 300Hz bilmiyorum ne kadar işime yara ama kasa bakımından daha iyi olacağını düşünüyorum ben Monster alırsam eğer ilk geldiğinde cihaz ışık sızması veya ölü pixel gibi sorunla karşılaşmazsam daha sonrasında çok bir problem yaşıyacağımı çok düşünmüyorum açıkçası ki olabilirde bilemeyiz ama benim korkum ilk geldiğinde sorunlu gelmesi açıkçası.
hocam bana ışık sızmalı bir cihaz gelmişti geri yolladım direkt kabul ettiler yani servis konusunda cidden yardımcılar. 23 ay kullandığım cihazda bir problem çıkmıştı para iadesi alıp yolladıkları para ile farklı bir monster ürünü almıştım yani diğer arkadaşların da dediği gibi servis konusunda bence tr'de çok bir rakipleri yok. 300hz ekran konusuna gelince hocam ben de competetive oyunlar oynuyorum. valorant, lol gibi ve laptop işlemcilerinin masaüstüne göre daha zayıf olduğunu siz de biliyorsunuzdur. 300fps'i stabil bir şekilde almak cidden zor bir şey ama 2k oynarken 165fps almak çok daha kolay çünkü ekran kartına binen yük de daha fazla artıyor. single player oyunlarda da dlss açıyorum hem fps yüksek oluyor hem de görüntü native 1080'e göre daha iyi oluyor yani ben şahsen t7 v22.2 öneririm ama içinize sinmez ise burdaki 300hz olan monster kasayı almanız taraftarıyım. t7 v22.2 kasası da soğutma konusunda oldukça başarılı bu arada. ısı değerlerimi paylaşabilirim merak ediyorsanız.

Monstera karar verdim artık alacağım ancak bir sorum var şimdi ben bunu aldım diyelim ki sitesinden değil en uygun GittiGidiyor olduğu için oradan alacağım ama satıcı yine Monster notebook benim merak ettiğim ben 22.500'den alıyorum diyelim ben aldıktan sonra 15 gün içinde 20ye düştü diyelim normalde Monster'ın kendi sitesinden aldığında öyle bir olayda onlar aradaki farkı iade ediyorlar bu acaba GittiGidiyor'dan aldığımda da iade olur mu acaba?

Monstera karar verdim artık alacağım ancak bir sorum var şimdi ben bunu aldım diyelim ki sitesinden değil en uygun GittiGidiyor olduğu için oradan alacağım ama satıcı yine Monster notebook benim merak ettiğim ben 22.500'den alıyorum diyelim ben aldıktan sonra 15 gün içinde 20ye düştü diyelim normalde Monster'ın kendi sitesinden aldığında öyle bir olayda onlar aradaki farkı iade ediyorlar bu acaba GittiGidiyor'dan aldığımda da iade olur mu acaba?
Faturanızda yazan tutar iade edilir.

Çok tuhaf şeyler oldu Monster'ı alacakken kartta limit kalmamış kartta babamda kalmıştı babamdan kartı alıp para yatırana kadar saat geçti dükkandada işlerden fırsat bulamadım akşam monterı almaya eve geldim yemek yiyip alayım dedim şimdi PC başına oturdum alayım diye bir baktım Monster 23.500 TL olmuş indirim bitmiş bende gittim HP'yi aldım :)

Olmuyor ne yazık ki.
Çok tuhaf şeyler oldu Monster'ı alacakken kartta limit kalmamış kartta babamda kalmıştı babamdan kartı alıp para yatırana kadar saat geçti dükkandada işlerden fırsat bulamadım akşam monterı almaya eve geldim yemek yiyip alayım dedim şimdi PC başına oturdum alayım diye bir baktım Monster 23.500 TL olmuş indirim bitmiş bende gittim HP'yi aldım :)
Evren sizi doğru olan seçime zorlamış :D

Geri
Yukarı