HP Omen RTX 3060 laptop oyunlarda 85 derece

Alohomora

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce HP Omen 15 Ryzen 7 5800H RTX 3060 modelini almıştım. İlk oynadığım zamanlarda örneğin Rocket League oyununda 75 80 82 civarındayken şu an 85'den aşağı düşmüyor sıcaklık. Ne oldu anlayamadım iade edesim geldi ne sorun olabilir ki? Ryzen Controller ile sıcaklığı 85 civarına sabitlesem zararı olur mu bilmiyorum. @kelesimo @SEMIKAANCAKIR @Cliff_Burton @R0UGH

Yaklaşık 2 hafta önce HP Omen 15 Ryzen 7 5800H RTX 3060 modelini almıştım. İlk oynadığım zamanlarda örneğin Rocket League oyununda 75 80 82 civarındayken şu an 85'den aşağı düşmüyor sıcaklık. Ne oldu anlayamadım iade edesim geldi ne sorun olabilir ki? Ryzen Controller ile sıcaklığı 85 civarına sabitlesem zararı olur mu bilmiyorum. @kelesimo @SEMIKAANCAKIR @Cliff_Burton @R0UGH
Bence normal bir değer.Arkadaşım fivem'de aynı laptopda 95 ekran kartı sıcaklığına kadar çıkıyor.

İşlemci mi 85 derece ekran kartı mı? Ryzen controller dediğin için işlemci varsayarak yorum yapıyorum, 85 derece normal bir sıcaklık. İşlemciye çok abanan oyunlarda 90'a kadar yolu var.

İşlemci mi 85 derece ekran kartı mı? Ryzen Controller dediğin için işlemci varsayarak yorum yapıyorum, 85 derece normal bir sıcaklık. İşlemciye çok abanan oyunlarda 90'a kadar yolu var.

İşlemci sıcaklığı evet. Ekran kartı gayet normal ama işlemci normalde 85'den üste çok çıkmazdı şu an Rocket League gibi normal bir oyunda 85 aşağısına inmiyor bazen 90'a çıkıyor iniyor 88 falan anlamadım daha 2 hafta oldu alalı.

Hocam size tek diyeceğim sürekli ısı takip etmeyi bırakın. 3-4 farklı markanın üst düzey laptoplarını kullandım hepsi de ısınıyor , sürekli ısı takip edince insan çok rahatsız oluyor. Çoğu laptop 90 derece civarlarında çalışıyor biraz benchmarklara bakarsanız görebilirsiniz.

Hocam size tek diyeceğim sürekli ısı takip etmeyi bırakın. 3-4 farklı markanın üst düzey laptoplarını kullandım hepsi de ısınıyor , sürekli ısı takip edince insan çok rahatsız oluyor. Çoğu laptop 90 derece civarlarında çalışıyor biraz benchmarklara bakarsanız görebilirsiniz.
Takip etme demekle olmuyor :D. Bazı arkadaşların takıntısı var. Program kuruyorlar ve oyun oynarken belli bir dereceyi geçince uyarı veriyor. Arada bi gözü sağ ekranın üst köşesinde olur onların sürekli. Oynadıkları oyundan da zevk alamazlar.

Takip etme demekle olmuyor :D. Bazı arkadaşların takıntısı var. Program kuruyorlar ve oyun oynarken belli bir dereceyi geçince uyarı veriyor. Arada bir gözü sağ ekranın üst köşesinde olur onların sürekli. Oynadıkları oyundan da zevk alamazlar.

Vallahi öyle hocam. Anlayamadım yani 2 hafta önce 85 de sabit olan oyun şu an 90'dan aşağı düşmüyor örneğin Assassin Creed Unity. Noldu bilgisayara anlamadım bir sorun mu var acaba? İade etsem başka alabilecek model bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı