RTX 3060 oyunlarda 85 derece oluyor

Anıll

Kilopat
RAM
Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 C16
Ekran kartı
Inno3D RTX3060 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6
Anakart
Gigabyte B450M-H S+V+GL DDR4 AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHZ 19MB AM4 65W
GameGaraj'dan (AHORA 5A-RTX3060/Ti - Game Garaj) aldığımız RTX 3060'lı sistem oyunlarda 80-85 arası dolaşıyor. Sizce fazla mıdır? Sistem henüz 20 günlük. Örneğin The Forest oyununda durum aşağıdaki gibi:

image.png

2sdd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence fazla özellikle yüksek fan hızında böyle olmamalı.Kasanın hava akımı iyi olmayabilir eğer boşta fan yuvası varsa fan ekleyebilirsin.Kasanın arkasında bulunan egzoz fanı anakarta bağlı ise full ayarda çalışmıyor olabilir.Biostan full yap.Kasanın ön kapağı hava almayı yavaşlatıyor olabilir çıkarman rahatlatıcaktır,olmadı yan kapağı Sökmen bile etki edecektir.

Normal falan değil hocam.

Aynı kartı ben kullanıyorum durum bende de aynı GoW gibi oyunda orta ayarlarda bile 75-80 derece arası The Forest dediğiniz oyun simulasyon oyunu Ultra ayarlarda bu gibi sıcaklıklak normal simulasyonlarda.

Sence mesh bir kasada kartın o kadar ısınması normal mi? Kartın soğutması o kadar kötü de değil.

Fanlar dönüyor mu bende Sinerji'den aldım kartın ayarlarıyla oynamışlar kartın hiçbir şekilde fanı dönmüyordu kendim manuel açıyordum.

Arkadaş teknoloji o kadar gelişiyor şu işlemciyle ekran kartını bir soğutamadılar gitti yazıklar olsun.
Her gün derece konusu görmesek çıksın artık bu teknoloji.

Aynı kartı ben kullanıyorum durum bende de aynı GoW gibi oyunda orta ayarlarda bile 75-80 derece arası The Forest dediğiniz oyun simulasyon oyunu Ultra ayarlarda bu gibi sıcaklıklak normal simulasyonlarda.

Fanlar dönüyor mu bende Sinerji'den aldım kartın ayarlarıyla oynamışlar kartın hiçbir şekilde fanı dönmüyordu kendim manuel açıyordum.
Oyunda bile çalışmıyormuydu? Çünkü zero RPM özelliği olabilir.

Geri
Yukarı