RTX 3060 oyunlarda 85 derece oluyor

Arkadaş teknoloji o kadar gelişiyor şu işlemciyle ekran kartını bir soğutamadılar gitti yazıklar olsun.
Her gün derece konusu görmesek çıksın artık bu teknoloji.

Bilgisayarın diğer bileşenlerinin kalitesi ve kasanın yapısı da sıcaklığı etkiliyor. Kötü bir ortama en kaliteli soğutmaya sahip kartı da eklesen normalden fazla ısınacaktır.

İşlemcinin en az kule tipi soğutucuya sahip olması, kasa iç hacminin geniş ve ön tarafının hava alacağı boşluklara sahip olması, güç kaynağının kaliteli komponentlere sahip olup aşırı ısınmaması vb. hepsi bir bütündür. Yetersiz soğutma bloğuna ve bakır borulara sahip kart ise kötüdür ona çare bulamazsın.

GameGaraj'dan (AHORA 5A-RTX3060/Ti - Game Garaj) aldığımız RTX 3060'lı sistem oyunlarda 80-85 arası dolaşıyor. Sizce fazla mıdır? Sistem henüz 20 günlük. Örneğin The Forest oyununda durum aşağıdaki gibi:

Eki Görüntüle 1629253

Eki Görüntüle 1629252

Ekran kartınızın markası çok bilindik bir marka değil bu marka bir ekran kartı kullanmadım haliyle de sıcaklıklara bakamadım ama böyle bilinmeyen çok ucuz olduğu için ülkemizde satılan bir modele göre sıcaklıklar her türlü fazla yüksek. Ürünü alalı 20 gün oldu demişsiniz belki üretilirken soğutma kısmında yanlış bir işçilik uygulanmış olabilir ürünü garantiye gönderip ürünün yenisiyle değişmesini talep edin. Bakınız yine aynı kart değişmiş olmasına rağmen 80 derece o zaman ürünü iade edip aynı kartın örnek: ASUS Gigabyte'ya da MSI olan bir versiyonunu alın.

Hocam normal değil bence bu sıcaklık değerleri kasanın hava akımı iyi olmayabilir kasanın ön kapağını çıkarırsan biraz daha rahatlayacağını düşünüyorum ama sıcaklık değerlerin normal değil.

Normal falan değil hocam.
Sence mesh bir kasada kartın o kadar ısınması normal mi? Kartın soğutması o kadar kötü de değil.
Bence fazla özellikle yüksek fan hızında böyle olmamalı.Kasanın hava akımı iyi olmayabilir eğer boşta fan yuvası varsa fan ekleyebilirsin.Kasanın arkasında bulunan egzoz fanı anakarta bağlı ise full ayarda çalışmıyor olabilir.Biostan full yap.Kasanın ön kapağı hava almayı yavaşlatıyor olabilir çıkarman rahatlatıcaktır,olmadı yan kapağı Sökmen bile etki edecektir.

Kart alev alev maşallah Gigabyte RTX 2060 gibi ısınıyor. Bu değerler INNO3D için normal değil kendisi RTX 3060'ler için B sınıfı bir kart ve ağır oyunlarda bile 75 üzerine pek çıkmaması lazım.
GameGaraj canlı desteğe sorduğumda anormal bir durum olmadığını belirttiler hocam.

GameGaraj'dan (AHORA 5A-RTX3060/Ti - Game Garaj) aldığımız RTX 3060'lı sistem oyunlarda 80-85 arası dolaşıyor. Sizce fazla mıdır? Sistem henüz 20 günlük. Örneğin The Forest oyununda durum aşağıdaki gibi:

Eki Görüntüle 1629253

Eki Görüntüle 1629252
hocam bende sizin aldığınız aynı sistemi game garajdan aldım bir tek işlemciyi r5 5600 yaptım bendede ekran kartı kısmında yüksek sıcaklıklar mevcut yetkili servis ile iletişime geçtiğimde bana bu sıcaklıklar normal dediler ancak youtubedeki rtx 3060 test vidolarında hiçte normal olmadığı anlaşılıyor game garaj pişmanlıktır ben kendimkini iade edemeyeceğim bazı durumlardan dolayı ama sizin iade etme imkanınız varsa iade edin bence

Eki Görüntüle 1629253

Eki Görüntüle 1629252
benimde the forest oyununda değerlerim böyle sizinki kadar kötü değil ama bu kartın 65 derece üstüne çıkmaması gerekirdi the forestte bende daha garip durumlarda var sistem yormayan oyunlarda bile bu derecelere çıkıyorum ben bence iade edin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı