HP Omen RTX 3060 laptop oyunlarda 85 derece

Ben aldıgımdan beri Ryzen Controller kullanıyorum 80 dereceye sabitliyorum. Ugrasamam sürekli ısıncak mı ısınmayacak mı çünkü yüksek grafik AAA ve Apex Legends tarzı zorlayıcı grafiksel FPS oynuyorum. Takılma donma kasma ısınma 0
@Alohomora hocam PC bostayken sağdaki fan çalışıyor mu? Benimki çalışmiyor el ile manuel fan Max yapinca calisiyor ama. Sizde calisiyor mu sagdaki acil cevap bekliyorum.

Hocam balanced Auto da iken 2000 RPM ile dönüyor ve sanırım çalışmıyor belki soğutmaya ihtiyaç olmadığındandır bilmiyorum. 80 derecelere cıkınca da mı calısmıyor. Sıkıntı olsa Max olsa bile hiç calısmazdı bence. HP Omen 5800H laptop sağ fan çalışmıyor

Yaklaşık 2 hafta önce HP Omen 15 Ryzen 7 5800H RTX 3060 modelini almıştım. İlk oynadığım zamanlarda örneğin Rocket League oyununda 75 80 82 civarındayken şu an 85'den aşağı düşmüyor sıcaklık. Ne oldu anlayamadım iade edesim geldi ne sorun olabilir ki? Ryzen Controller ile sıcaklığı 85 civarına sabitlesem zararı olur mu bilmiyorum. @kelesimo @SEMIKAANCAKIR @Cliff_Burton @R0UGH

Hocam laptoplarda sizin ki gibi değerler normaldir. Laptopun altına güzel bir soğutucu alırsanız sıcaklık düşüşü olacaktır :).hocam bir de laptopun rica etsem linkini atabilir misiniz bende araştırıyorumda bu aralar :).

Hocam laptoplarda sizin ki gibi değerler normaldir. Laptopun altına güzel bir soğutucu alırsanız sıcaklık düşüşü olacaktır :).hocam bir de laptopun rica etsem linkini atabilir misiniz bende araştırıyorumda bu aralar :).

Hocam soğutucu var zaten ama pek bir etki etmiyor gibi. Bilmiyorum bazen korkutuyor Rocket League'de 80 85 arası, Assassin Creed Unity de 85 90 arası gibi değerler aldım. Daha AAA oyunlarda test etmedim henüz. Eğer 90 üzerine çıkarsa o zaman Turbo'yu kapatırım sanırım, FPS düşmesi çok da önemli değil zaten büyük oyunlarda ekran kartını daha çok kullanıyor.
Omen by HP Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060, 512 GB SSD, Windows 10 Home, Mika Gümüşü, 39C45EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar ben aldığım zaman 20k idi şu an artmış maalesef ama farklı işlemci olanlarda 20k civarında var şu an Amazon'da.

Hocam soğutucu var zaten ama pek bir etki etmiyor gibi. Bilmiyorum bazen korkutuyor Rocket League'de 80 85 arası, Assassin Creed Unity de 85 90 arası gibi değerler aldım. Daha AAA oyunlarda test etmedim henüz. Eğer 90 üzerine çıkarsa o zaman Turbo'yu kapatırım sanırım, FPS düşmesi çok da önemli değil zaten büyük oyunlarda ekran kartını daha çok kullanıyor.
Omen by HP Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060, 512 GB SSD, Windows 10 Home, Mika Gümüşü, 39C45EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar ben aldığım zaman 20k idi şu an artmış maalesef ama farklı işlemci olanlarda 20k civarında var şu an Amazon'da.
Hocam forumda başka bir arkadaş aynı sizin gibi konu açmış ısınma ile alakalı çözüm olarak bunu işaretlemişler umarım işinize yarar.

Alıntı :
Omen'lerde kullanılan termal macun piyasada satılan macunlara kıyasla CPU-GPU'nun daha sıcak çalışmasına neden oluyor. Ama uzun bir süre götürüyor stok macun. Omen Discord grubuna katılabilirsiniz farklı çözümler sunabilir kullanıcılar. Yüksek sıcaklık yüzünden macunu değiştirip pump-out sorunu ile karşılaşanlar da var.

5800H ile Valorant'ta 100 derece görmüştüm. Fan ayarı balanced modda agresif çalışmıyor. Manuel fan ayarı ile boşta sessiz, 90 dereceyi geçtikten ise daha yüksek devirlerde çalıştırabilirsiniz. Benim ayarlar resimdeki şekilde Auto moddan daha verimli. Ayrıca BIOS'tan fan always on seçeneğini devre dışı bırakın eğer yapmadıysanız.

Vallahi öyle hocam. Anlayamadım yani 2 hafta önce 85 de sabit olan oyun şu an 90'dan aşağı düşmüyor örneğin Assassin Creed Unity. Noldu bilgisayara anlamadım bir sorun mu var acaba? İade etsem başka alabilecek model bilmiyorum.
Hocam biliyorsunuz aynı bilgisayara sahibiz bende de hafif oyunlarda 80 derece sabitken orta oyunlarda 85 civarı ağır grafikli oyunlarda 90 ı görüyor sonra düşürüyor normal diye düşünüyorum. İnternette ağır oyunlardaki değerlere baktığımda da aynısını görüyorum hatta 95 derecelere çıktığı oluyor videolarda.

Sıcaklıklar notebook için normal. 70 derece falan bekliyorsanız masaüstü bilgisayarların sıcaklıkları bile 70-80 arası oluyor çok takılmayın. Laptoplardan çok şey bekliyorsunuz.

Geri
Yukarı