HP Omen RTX 3060 laptop oyunlarda 85 derece

Şu olabilir. Performansı üst düzey moda almış olabilirsin. Bir tık altına düşür.

Yok hocam hiçbir şey değiştirmedim hala aynı. Havalar ısındı biraz ama hemen nasıl o kadar ısınabilir ki? Sıcaklık için en iyi ayar hangisi bilmiyorum. Güç yönetiminde işlemci güç yönetimi kısmı var oradan azaltsam uzun vadede sıkıntı yaratır diye korkuyorum.

Vallahi öyle hocam. Anlayamadım yani 2 hafta önce 85 de sabit olan oyun şu an 90'dan aşağı düşmüyor örneğin Assassin Creed Unity. Noldu bilgisayara anlamadım bir sorun mu var acaba? İade etsem başka alabilecek model bilmiyorum.
Hocam değerleriniz de bir sorun yok. Ama çok kafanıza takıldıysa Throttle Stop programını indirerek işlemcinizi 300 MHz civarlarında kısarsanız bir miktar düşer ısısı. Performans kaybı gözle görülür olmuyor daha önce kendim de aynı sorunları yaşadım ve çok uğraştım.

Hocam değerleriniz de bir sorun yok. Ama çok kafanıza takıldıysa throttle stop programını indirerek işlemcinizi 300 MHz civarlarında kısarsanız bir miktar düşer ısısı. Performans kaybı gözle görülür olmuyor daha önce kendim de aynı sorunları yaşadım ve çok uğraştım.

Hocam aynı işlemi kayıt defterinden bir değeri değiştirdiğimizde güç planında çıkan bir kısımdan Turbo Boost kapanıyor ve sıcaklık bayağı düşüyor. Bilmiyorum uzun vadede sıkıntı yaratır mı çoğu yerde zararlı değil yazmışlar ama ben emin olamıyorum çünkü 7 8 sene kullanmak istiyorum ve çok fazla para verdim.

Hocam aynı işlemi kayıt defterinden bir değeri değiştirdiğimizde güç planında çıkan bir kısımdan Turbo Boost kapanıyor ve sıcaklık bayağı düşüyor. Bilmiyorum uzun vadede sıkıntı yaratır mı çoğu yerde zararlı değil yazmışlar ama ben emin olamıyorum çünkü 7 8 sene kullanmak istiyorum ve çok fazla para verdim.
Turbo boost kapatmak sisteminize zarar vermez aksine işlemcinizi yüksek frekansta kullanmadığınız için daha rahat çalışmış olur. Eğer performans olarak sorun yaratmıyorsa o şekilde kullanabilirsiniz.

Turbo Boost kapatmak sisteminize zarar vermez aksine işlemcinizi yüksek frekansta kullanmadığınız için daha rahat çalışmış olur. Eğer performans olarak sorun yaratmıyorsa o şekilde kullanabilirsiniz.

Anladım hocam teşekkürler. Oyunlarda kapatacağım oyun dışında açacağım. Umarım uzun vadede sıkıntı yaratmaz. İşlemci 90 derece bence yüksek bir değer ve ömürden kısabilir.

Anladım hocam teşekkürler. Oyunlarda kapatacağım oyun dışında açacağım. Umarım uzun vadede sıkıntı yaratmaz. İşlemci 90 derece bence yüksek bir değer ve ömürden kısabilir.
Laptoplar için 85-90 arası bence normal. İstediğiniz benchmark testine bakın 70 derecede çalışan laptop yoktur diye düşünüyorum. Şahsen elimden 10'a yakın farklı marka gaming notebook geçti ben hiç görmedim. Oyun dışında açmanıza da gerek yok gündelik kullanımda zaten işlemcinin normal frekansı hayli hayli yeter.

Bende çok takıntı haline getirmiştim :D termal macun yeniledim Turbo fan modunda 70 dereceyi geçmiyor işlemci ve ekran kartım.

Not: MSI GE62 6qf kullanıyorum.

Bende çok takıntı haline getirmiştim :D termal macun yeniledim Turbo fan modunda 70 dereceyi geçmiyor işlemci ve ekran kartım.

Not: MSI GE62 6qf kullanıyorum.

Hocam alalı daha 2 hafta oldu termal macun yenilemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ama 90 derece ve üstünü de görmek istemiyorum o yüzden sanırım kapalı tutacağım Turbo Boost'u.

Ben aldıgımdan beri ryzen controller kullanıyorum 80 dereceye sabitliyorum.Ugrasamam sürekli ısıncakmı ısınmayacakmı çünkü yüksek grafik AAA ve apex legends tarzı zorlayıcı grafiksel fps oynuyorum.takılma donma kasma ısınma 0
@Alohomora hocam pc bostayken sağdaki fan çalışıyor mu ? Benimki çalışmiyor el ile manuel fan max yapinca calisiyor ama.sizde calisiyormu sagdaki acil cevap bekliyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı