HP Omen RTX 3060 model seçimi

Valla hiç emin olamadım, kendim de almak istiyordum ama okuyunca onları bir problem çıkacağı kesin gibi geldi
Bu arada cihazın 16gb ramli versiyonu gaming.gen.tr'de 12399 TL 'ye satılıyor. o sitede sorun çıkar mı bilmiyorum ama.

Son düzenleme:
Minimum 5-6 yıl oyun ve genel kullanım için kullanmak istiyorum. Aşağıdaki iki Omen cihazdan hangisi daha az ısınır, daha fiyat performansı yüksek olur sizce? Bir de iki cihazın da kasa kalitesi aynı düzeyde mi?

Alma dostum. Ben bu modeli aldım. Boşta 70 derecede çalışıyor. Bugün iade ettim.

Kaç derece oluyor hocam? Boşta 70 derece normal değil ama. O sırada arkada bir şey indiriyor olabilir misiniz? Genel olarak boşta kaç derece? Oyunlarda kaç derece? Valorant CSGO gibi oyunlarda kaç derece oluyor?
Bende şöyleydi: Boşta laptop prize takılı değilken, yani bataryada kullanırken 50 derece civarı. Ancak prize takıldığı an 70 ten aşağı inmiyordu. Oyun testi olarak da Fortnite testi yapayım dedim. Anlık 100 e vurdu. Ama genel olarak 95 derece civarıydı oyunu oynarken.

Bende şöyleydi: Boşta laptop prize takılı değilken, yani bataryada kullanırken 50 derece civarı. Ancak prize takıldığı an 70 ten aşağı inmiyordu. Oyun testi olarak da Fortnite testi yapayım dedim. Anlık 100 e vurdu. Ama genel olarak 95 derece civarıydı oyunu oynarken.
Hocam fanlar turbo modda mı çalışıyordu oyundayken? Ve bence yine de normal değil prizde 70 derece olması.

Geri
Yukarı