HP Pavilion 5600h vs. ASUS TUF FX506LI-HN085

ASUS TUF
HP Pavilion

Bu iki model arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz? Özellik olarak HP daha iyi duruyor ama soğutma gibi faktörler de olduğu için yorum almak istedim.

Attığınız ASUS'u kullanıyorum kasa kalitesi iyi, tasarım olarak çok hoş duruyor soğutma olarak bir sorunu yok ama işlemcisi 14nm olduğu için HP'ye göre daha çok ısınacaktır. Çok ağır oyunlar oynayacaksanız HP'yi almanızı tavsiye ederim fakat rekabetçi oyunlar oynayacaksanız ASUS'u tercih edebilirsiniz 144Hz ile 60Hz in arasında çok büyük bir fark var fakat HP'nin yanına ekstra monitör alabilirseniz gözünüz kapalı HP'yi alın.

@SEMIKAANCAKIR yukarıda HP'nin 144Hz versiyonunu atmış onu tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Rekabetçi oyunlarla pek aram yok. İleride oynarsam da profesyonel manada bir şey düşünmüyorum. Bütçem 8500 TL. Uzun ömürlü olması ve üniye gideceğim için sağlam olması daha önemli benim için. Anladığım kadarıyla HP iyi bir tercih. HP'ye olan ön yargımı kırmam gerecek. Başka model önerilerine de açığım.

Komedi diyorsunuz da imzanız da ve avatarınız da ASUS'un TUF modellerini lanse ediyorsunuz. Burada komik olan kim?

Arkadaş ASUS seviyor olabilir ama sonuç olarak ürün karşılaştırıldığı için objektif yaklaşmış konuya HP Pavilion kullanıcısıyım aynı PC'nin 16 GB versiyonu var taş gibi PC maşallahı var biri 1650 biri 3050 DLSS + RTX var 1660 Ti Max Q'dan daha iyi bir performansı olan bir kart 3050 gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Arkadaş ASUS seviyor olabilir ama sonuç olarak ürün karşılaştırıldığı için objektif yaklaşmış konuya HP Pavilion kullanıcısıyım aynı PC'nin 16 GB versiyonu var taş gibi PC maşallahı var biri 1650 biri 3050 DLSS + RTX var 1660 Ti Max Q'dan daha iyi bir performansı olan bir kart 3050 gözünüz kapalı alabilirsiniz.

HP daha yakın geliyor, yorumlara bakılırsa. Servis konusunda HP nasıldır?

Yeni konular

Geri
Yukarı