HP teknik servisi nasıldır?

Dostum kullanan arkadaslarim var zaten, macun eriyor bir sure sonra. 6 ay sonra 95-100 dereceleri goruyor cihazlar.

Peki hocam tartışmayacağım düzgün markların hiçbir macunu 6 ayda erimez. Öyle bir şey olsa kimse PS Xbox kullanamaz sürekli kapanır cihazlar ısınıp. 10 yıllık PS4'ler taş gibi çalışıyor hala.

Bir zamanlar elimde HP all in One bilgisayar vardı kendilerinden teknik destek almak için aramıştım. Çok cömert ve güler yüze sahip bir üslupları var onun haricinde ekranı kırılmıştı ve kendileri telefonda bana vergiler dahil fiyatı söyleyip onarım işlemini öyle yapmışlardı ücreti ise Vatan Bilgisayar'a vermiştik ve bana söyledikleri ne ise faturada o yazıyordu.

Peki hocam tartışmayacağım düzgün markların hiçbir macunu 6 ayda erimez. Öyle bir şey olsa kimse PS Xbox kullanamaz sürekli kapanır cihazlar ısınıp. 10 yıllık PS4'ler taş gibi çalışıyor hala.
PS ne alaka? Asus da olsa MSI da olsa bakim duzenli yapilmasi gerek ust segment almiyorsan. MSI giris seviye cihazlari berbat otesi zaten.

Bakım gerektirmeyen laptop alın, ASUS MSI alın paraya kıyın birazcık. Uzun vade de üzülmezsiniz. HP de çok fazla model yok.

Abimde X550v modeli vardı ASUS'un ve teknik destek konusunda hiç de yardımcı olmadılar kendi hatalarından dolayı bizden ücret talep ettiler. MSI konusuna gelecek olursak gösterişten başka hiçbir ayrıcalığı yok MSI'ın sonuçta içindeki işlemciyi üretende Intel veya AMD ekran kartını üretende NVIDIA ve AMD. Yani biz buna kapitalizm diyoruz.

Bakım gerektirmeyen laptop veya model alın diye bir şey yok. En lüks arabayı bile alsanız düzenli bakımını yaptırmak gerekiyor. Benim buradaki sorma amacım servisin ne tarz yaklaşımlar sergiliyor olduğunu öğrenmekti. Elektronik cihaz alıyoruz sonuçta, elbet teknik servise bir gün işimiz düşecek. MSI'nın bakım gerektirmediği görüşü yanlış. Muadillerine göre 4-5k fazla verip aldığınız bilgisayar dünyanın en süper şeyi olmuyor.

Ben Hp victus r0035nt aldım 4060 i5 13500h teknik servise verdim cihaz 2 kere değişimden geldi bakalım 3. sefer değişim için verdim laptop 6 ayda 3 kere değişecek herhalde ama bu sefer iade alacağım hp pişmanlıktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı