HP Victus 16 alınır mı?

Bütçe
25000
95W RTX 3050 Ti mevcut, kardeşim bana benim attığım cihaza rakip bir cihaz at öyle tartışalım hadi.

Evet onlar soğutma konusunda iyi oluyor, 15.6 olanlar berbat çok rahat 95 üstüne çıkıyor.

Buyur kardeşim sen bulamadıysan ben paylaşayım.

Sence hangisi?

Hiçbiri.

Acer mi? Cidden mi? Ucuzluk konusunda sözüm yok ama HP Victus her türlü daha iyi bir seçim olacaktır.

2 Acer laptop aldım. Biri 2016 öncesi diğeri 2016 sonrası. Arada 10 asırlık kalite farkı var. Sanki 2016'dan sonra aldığımı merdiven altı bir firmada toplanmış 3 arkadaş eldeki imkanlarla üretmiş gibi. Bir firmanın kalitesi bu kadar nasıl düşer anlamış değilim. Mecbur kalmadıkça artık Acer almam.

2 Acer laptop aldım. Biri 2016 öncesi diğeri 2016 sonrası. Arada 10 asırlık kalite farkı var. Sanki 2016'dan sonra aldığımı merdiven altı bir firmada toplanmış 3 arkadaş eldeki imkanlarla üretmiş gibi. Bir firmanın kalitesi bu kadar nasıl düşer anlamış değilim. Mecbur kalmadıkça artık Acer almam.
Günaydın hocam. Dediğin şeyi bilmiyorum ama son çıkan acer modelleri oldukça fiyat performans. Nitro 16 ve 6. Nesil amd kullanan aynı zamanda rtx 3000 serisi kullanan laptoplarını fiyat performans olarak görüyorum. Siz tam olarak ne yaşadınızda böyle birşey dediniz ?
Hocam genelde hp victus 16 serisinin intel işlemcili modellerini tercih etmiyorlar. Çünkü intel hem daha fazla güç harcıyor ve amd ile neredeyse aynı performansı veriyor. Onun yerine bu victusu alması daha mantıklı: HP Victus 16-s0057nt AMD Ryzen5- 7640HS 16GB 512GB 6GB RTX3050 16.1 FREEDOS Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ama bu aceri de alabilir 8 gb veya 16gb ram takmak şartıyla:Acer Nitro 5 AN515-46 NH.QGXEY.001 Ryzen 5 6600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu laptopların fiyat performans olarak kendi içlerinde en iyisi olduğunu düşünüyorum.
25k için hp victus 16
20k için Acer nitro 5 ama 8 veya 16 gb ram alınması lazım. 8 gb kendi başına yeterli olmayacaktır.

Bahsettiğin laptopla benzer fiyatlara bu aramayı incelemeni öneririm.

Acer nitro hp Victus’a göre daha çok şikayet alan bir model.bununla beraber acer nitrolarda daha çok ısınma ve fan sesi şikayeti çok fazla
Öncelikle günaydın hocam. Senin yerinde olsam benim gönderdiğim laptoplardan birini almanı öneririm. Hp victus son serisinde yani 16 serisinde ve 16 inç ekran olanların neredeyse hepsi fiyat performanstır. (İntel yerine amd almanı öneririm victuslarda. Neden dersen amd hem daha az güç tüketiyor hem de aynı performansı veriyor kendi aralarında kıyaslama yapıldığında. Mesela ryzen 5 7640hs vs i5 13500h gibi. )Ama acer nitro serisinden önerdiğim laptopa 8 veya 16 gb ram takman senin için hem daha ucuz hem de neredeyse aynı performansı alırsın. Acer de pil victus kadar iyi değil. Ama acerin ekranı victusa göre çok daha iyi. Victus idare eder ama 25k civarındaki bir laptop için o ekrana o parayı ben vermezdim.

Öncelikle günaydın hocam. Senin yerinde olsam benim gönderdiğim laptoplardan birini almanı öneririm. Hp victus son serisinde yani 16 serisinde ve 16 inç ekran olanların neredeyse hepsi fiyat performanstır. (İntel yerine amd almanı öneririm victuslarda. Neden dersen amd hem daha az güç tüketiyor hem de aynı performansı veriyor kendi aralarında kıyaslama yapıldığında. Mesela ryzen 5 7640hs vs i5 13500h gibi. )Ama acer nitro serisinden önerdiğim laptopa 8 veya 16 gb ram takman senin için hem daha ucuz hem de neredeyse aynı performansı alırsın. Acer de pil victus kadar iyi değil. Ama acerin ekranı victusa göre çok daha iyi. Victus idare eder ama 25k civarındaki bir laptop için o ekrana o parayı ben vermezdim.
Öncelikle sıfır almayacağım ama 0 gibi bir cihaz temiz bir cihazı alacağım bugün Allah ın izniyle bana pil de önemli çünkü okulda vs kullananın şarj aletimi her zaman yanımda taşıyamam intel ısrarımın nedeni abimin amd ye çöp demesi :)) telefon tamircisi arasıra laptoplara bakıyor amd ye çöp deyince hevesim kalmadı intele yöneldim.
Alacağım HP Victus 16 modeli şu an 26-28 K ben temiz 1 yok garantilisini 16 ya alacağım

Geri
Yukarı