HP Victus 16-D1023NT sarı ekran

Schrodingerscat

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Hepsiburada üzerinden HP Victus 16-D1023NT seri numaralı laptop sipariş etmiştim ve bugün elime ulaştı. Windows 11'i kurduktan sonra gece modu kapalı olmasına rağmen açıkmış gibi ekranın sarı olduğunu fark ettim, çözümünü bilen daha önce karşılaşan oldu mu bu durumla? Fotoğrafını yükledim.

Dosya Ekleri

• 20221103_151330.jpg
    20221103_151330.jpg
    170,2 KB · Görüntüleme: 549
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bazen gece modu takılı kalıyor sen kapatsanda kapanmıyor pc acıp kapayınca tıkladıgın ayara gelıyor denedinmi? Olmuyorsa widnows hatası olabilir değilsede sürücü oda değilse garantisi varsa garantiye verin. Bende victus kullanıcısıyım bu sorun bende yok.

Son düzenleme:
Dostum bazen gece modu takılı kalıyor sen kapatsanda kapanmıyor pc acıp kapayınca tıkladıgın ayara gelıyor denedinmi? Olmuyorsa widnows hatası olabilir değilsede sürücü oda değilse garantisi varsa garantiye verin. Bende victus kullanıcısıyım bu sorun bende yok.
Şu an hp destekle görüşüyorum, Windows 10 kurduruyorlar sıfırdan, bakalım işe yarayacak mı, pek ümidim yok ama

Bir kaç gün önce ben de HP Victus D1042NT model bilgisayarı aldım.
İlk olarak Windows 11, sonra da Windows 10 kurdum. Tüm sürücülerin en güncel versiyonları ile kurulmasına rağmen bu sorunu her iki işletim sisteminde de yaşadım.

Ekran parlaklığı düşük ve renk tonu ise sarımtırak.

Yazılımsal bir sorun olmadığı apaçık ortada. Ekran, renk tipi olarak böyle üretilmiş belli ki.

Eğer elle müdahale edip düzelteyim isterseniz, ekran kartınızın renk ayarlarının olduğu kısma gelerek, renk tonlaması ayarıyla bu sorunu hafifletebilirsiniz. Ama düşük parlaklığa çözüm bulamazsınız. Ayrıca bunun çözümünün elle yapılması akıllıca bir iş değil, ekran varsayılan ayarında parlak ve net beyazlığa sahip olmalıdır. Bu kadar para verip, böyle bir ekranla karışlaşmak maalesef hayal kırıklığı yaşatıyor.

Bir kaç gün önce ben de HP Victus D1042NT model bilgisayarı aldım.
İlk olarak Windows 11, sonra da Windows 10 kurdum. Tüm sürücülerin en güncel versiyonları ile kurulmasına rağmen bu sorunu her iki işletim sisteminde de yaşadım.

Ekran parlaklığı düşük ve renk tonu ise sarımtırak.

Yazılımsal bir sorun olmadığı apaçık ortada. Ekran, renk tipi olarak böyle üretilmiş belli ki.

Eğer elle müdahale edip düzelteyim isterseniz, ekran kartınızın renk ayarlarının olduğu kısma gelerek, renk tonlaması ayarıyla bu sorunu hafifletebilirsiniz. Ama düşük parlaklığa çözüm bulamazsınız. Ayrıca bunun çözümünün elle yapılması akıllıca bir iş değil, ekran varsayılan ayarında parlak ve net beyazlığa sahip olmalıdır. Bu kadar para verip, böyle bir ekranla karışlaşmak maalesef hayal kırıklığı yaşatıyor.
Ama şöyle bir gariplik var, aynı model ürünü alan herkeste panel kalitesi aynı değil.Benim sahip olduğum HP Victus 16 D1023NT modeline sahip diğer kullanıcılarda herhangi bir ekran problemi mevcut değil

Markalar bazen aynı modelde farklı markalı paneller kullanabiliyor. Bazı TV markalarında buna benzer bir sıkıntı yaşanmıştı, model aynı olmasına rağmen üretim tarihine, yerine göre farklı paneller kullanılmıştı ki bu da görüntü ve renk faklılıklarına sebep oluyordu.

Victus'larda bu sıkıntıyı bu forumda çok görmeye başladım. Bu durumda HP'nin bazı modellerde benzer özellikte ama farklı marka paneller kullanmış olma ihtimalini yükseltiyor. Bizdeki Victus d1041nt modelinde böyle bir sorun yok.

Geri
Yukarı