Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Vatan bilgisayar ve HP ile rezalet bir sürece girdim. Kesinlikle ürünü değiştirmediler.Hatta yurtdışı HP ile görüştüm neden değişim yapmadıklarını anlamadılar. HP ve Vatan Bilgisayarın üst düzey yetkililerine LinkedIn'den ulaştım. İkisinin de Ceoları ile görüştüm. Hepsi rezalet deneyimlerdi ve benimle resmen dalga geçtiler.. ben bilgisayarı 10 bin tl ye almıştım, 2 ay içinde sorunu çözemedikleri için fiyatı 22 bin tl olmuştu. İade yapsam asla aynı özelliklerde bilgisayar alamayacaktım, değişim yapmalarını istedim. Asla değişim yapmadılar. Ekran panelini değiştirelim dediler ama yine sarı olursa bir şey yapamayız dediler. Hiç kullanmadığım bilgisayarın ekranını değiştirmek istemedim. Berbat bir süreçti...Avukatlarla görüştüm, 1 yıldan önce dava sonuçlanmayacağı için para iadesini kabul etmek zorunda kaldım. Aşırı mağdur oldum. Size tavsiyem aldıktan sonra henüz 14 gün geçmediyse direkt iade etmeniz. Bu rezil markadan hiçbir ürün satın almamanız..

Yukarıda @victr çözüm önerisi sunmuştu. Dediği adımları uyguladım. Maalesef ekranın rengi yeşilimsi bir hal aldı. Sonradan çok araştırdım ve o ayarlamaları yapmanın doğru olmadığı sonucuna vardım çünkü ekranın panelinde bir sıkıntı var, ne yaparsanız yapın o iğrenç renk skalasından kurtulmanız imkansız. Eğer tasarımcıysanız asla bu bilgisayarla çalışamazsınız çünkü hiçbir renk doğru gözükmüyor. Yukarıdaki ayarlamaları yaptıktan sonra tüm siyah ve gri tonlarını yeşilimsi bir renkte görmeye başlıyorsunuz ve ekran asla beyaz olmuyor. Eğer sıcaklık ayarını düşürürseniz bu sefer mavimsi bir renk oluyor. Bu da sabrınızın tükendiği son nokta oluyor. Hemen iade etmenizi tavsiye ediyorum. Ben daha sonra Asus Vivobook pro14x aldım. Maalesef beni çok mağdur ettiler, iğrenç bir süreçti. Çok fazla uğraşmasaydım iade de almayacaklardı.. umarım aynı süreci yaşamazsınız.
Merhaba bende de aynı sorun var siz iade için kiminle görüştünüz vatan ile mi direkt olarak yoksa hp servisine mi başvurdunuz ben de iade etmek istiyorum ne kadar rezil bir süreç olsa da bu ekrandan kurtulmak istiyorum. Bir de ekran paneli değişimini neden kabul etmediniz bence düzelirdi garantisi yok tabi ama. Ben alalı 1 ay oldu 1 aydır ekranla uğraşıyorum ama çözüm bulamadım derslerden de fırsat bulamadım en yakın zamanda götürüp anlatmaya çalışıcam iade istiyorum çok kötü renkler de bozuluyor ayarlayayım derken iğrenç bir hal alıyor

Merhaba bende de aynı sorun var siz iade için kiminle görüştünüz vatan ile mi direkt olarak yoksa hp servisine mi başvurdunuz ben de iade etmek istiyorum ne kadar rezil bir süreç olsa da bu ekrandan kurtulmak istiyorum. Bir de ekran paneli değişimini neden kabul etmediniz bence düzelirdi garantisi yok tabi ama. Ben alalı 1 ay oldu 1 aydır ekranla uğraşıyorum ama çözüm bulamadım derslerden de fırsat bulamadım en yakın zamanda götürüp anlatmaya çalışıcam iade istiyorum çok kötü renkler de bozuluyor ayarlayayım derken iğrenç bir hal alıyor
Merhaba, üzerinden bayağı zaman geçmiş umarım sorununuz çözülmüştür. Vatan bilgisayar, bilgisayarı 3 kez servise gönderdi iade/değişim raporunu vermediler. Bu sürede 3 ay geçti. Ben HP nin Ceo'su ile görüştükten sonra iade yapabildim. Paneli değiştirmek hem garanti bir çözüm değildi hem de bilgisayarı hiç kullanmamıştım. Yasal hakkım olan değişim hakkımı kullanmak istedim. Resmen dalga geçen üslupla konuştular. Özellikle Vatan bilgisayarın üst düzey yöneticileri bana dalga geçer gibi tekliflerde bulundular. Hala vatandan ve hp den hiçbir ürün almıyorum. Hiç kimseye de tavsiye etmiyorum.

Bunu Intel'de deneyimleyen oldu mu acaba? Daha 2 hafta oldu fiyatı bütçeme uygun diye aldım Victus'u sarı ekran soğuttu kendinden çözemedim ben bu işi. Ne yaptıysam diğer ekranlar gibi olmadı

Driver güncellemelerini yaptın mı? İsteğe bağlı güncelleştirmeleri kontrol et. Driver uygulamasından tarat.

Yeni konular

Geri
Yukarı