HP Victus 16-D1023NT sarı ekran

Kullanan arkadaşlar bir sorum olacak. Klavye ışığını otomatik yapmanın bir yolu var mıdır. Ya hep açık ya da hep kapalı durumda kalıyor.

Hocam iyi akşamlar bende Victus kullanıcısıyım D1042 NT modeli eğer hala sarı ekran sorunu yaşıyorsanız bir çözüm önerim var. Windows 11 için ama galiba Windows 10 için de geçerli. Arama kısmına Intel grafik kontrol merkezi yazın sol tarafta ekran ardından renk sekmesine gelin özel profil açıp parlaklık iyileştirmesi ve karşıtlık geliştirme seçeneklerini "tüm renkler"den "RGB" ye çekin ve yeşil rengi düşürün. Ben parlaklık iyileştirmesini 38'den 22'ye; karşıtlık geliştirmeyi de 17'den 15'e çektim, tabii ki ikisi de sadece yeşil için.

Son düzenleme:
Bir kaç gün önce ben de HP Victus D1042NT model bilgisayarı aldım.
İlk olarak Windows 11, sonra da Windows 10 kurdum. Tüm sürücülerin en güncel versiyonları ile kurulmasına rağmen bu sorunu her iki işletim sisteminde de yaşadım.

Ekran parlaklığı düşük ve renk tonu ise sarımtırak.

Yazılımsal bir sorun olmadığı apaçık ortada. Ekran, renk tipi olarak böyle üretilmiş belli ki.

Eğer elle müdahale edip düzelteyim isterseniz, ekran kartınızın renk ayarlarının olduğu kısma gelerek, renk tonlaması ayarıyla bu sorunu hafifletebilirsiniz. Ama düşük parlaklığa çözüm bulamazsınız. Ayrıca bunun çözümünün elle yapılması akıllıca bir iş değil, ekran varsayılan ayarında parlak ve net beyazlığa sahip olmalıdır. Bu kadar para verip, böyle bir ekranla karışlaşmak maalesef hayal kırıklığı yaşatıyor.
bana da yardımcı olur musunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı