HTML ile web sitesi kodlama

Dilini öğrenmen lazım aşağıya bazı örnek kodları ve özelliklerini veriyorum.

[CODE lang="html" title="Paragraf"]<p>
test1234.
</p>

!paragraf kodudur açmak için açık slaç konur kapamak içinse kapama / işareti.
[/CODE]

[CODE lang="html" title="Header ve kafa"]<head>

</head>

!body ile çalışır ve sitenin kafasıdır içerik alını genelde div ile class ayrımı yapılarak CSS ile güzel görünüm atanır.[/CODE]

Daha çok kod var fakat, hepsini buraya atarsak dağ olur.
Sağol sayende küçükde olsa bir site yaptım :)
Nasıl bir yardı

Sadece HTML ile yazdığınız site çok ilkel görünür.
Tamam,peki nereden web sitesi yapabilirim? Cevabın için sağol.

Sağol sayende küçükde olsa bir site yaptım :)

Öncelikle dili bilmen lazım.
Hazır servisler var Wix veya Wordpress gibi.

Ben zamanında HTML öğrenmiştim bıraktım artık çoğu kodu bile düzgün bir şekilde hatırlamıyorum.

Edit: Emekliyim eskisi gibi tüm kodları bilmiyorum yani sizi belli bir yere kadar yardımcı olabilirim.

Godaddy gibi yerlerden yazılım dili gerekmeden yapabilirsin ama daha pahalıya patlar ve istediğin her şeyi yapamazsın site üzerinde.

Diğer türlü de göze güzel gözüken bir site istiyorsan html, css, JavaScript öğrenmen lazım. Öğrenme süreci uzun olur tabiki.

Bir diğer yolda fiverr da falan işi bilen birine para bayılmak.

Bu yerden ücretsiz öğrenebilirsin. HTML-CSS-JS öğrenmek başlangıç için yeterli.
Bootsrap hazır temalar da kullanabilirsin. Host olarak Github Pages kullanabilirsin sınırlı ama ücretsiz.

@444617 Eski bir HTML ve CSS bilen birisiyim kodları hatırlamasam bile (çoğunluğu) bu dillerin mantıklarını biliyorum.
Sadece HTML kodları yazarsan gene bir siten olur fakat, modern değildir ve görünümden yoksundur.

JavaScript hem gerekli hem gereksiz.
Eğer, Script ve fazla detay yapacaksa ileri seviye kadar öğrenilmesi tavsiyem ama, yok ben öyle bir iki basit bir şey yapacağım diyorsan giriş seviyesi öğren yeter.

@351633
Aynen. Javascript bilmek asında ne yapmak istemenle alakalı. Bir script yazarsın bilgisayarları hacklersin. Bir script yazarsın yararlı bir şey olur. Site tasarlamak isteyen birisi için css daha eğlenceli gelir.

Aynen. Javascript bilmek asında ne yapmak istemenle alakalı. Bir script yazarsın bilgisayarları hacklersin. Bir script yazarsın yararlı bir şey olur. Site tasarlamak isteyen birisi için css daha eğlenceli gelir.
Javascript'le bilgisayar hacklemeyi nasıl düşünüyorsun? Ayrıca CSS tek başına kullanılacak bir şey değil. Şu eğlenceli bu eğlenceli değil diye kıyaslayamazsın. Web site yapacaksan oturup HTML, CSS, Javascript hepsini öğreneceksin. Seçim hakkın yok.

Geri
Yukarı