Huawei Matebook D16 format nasıl atılmalı?

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptop Türkiye'de hazır Windows'la birlikte satılıyor. Yani Windows key activation yapmama gerek yok sanırım. Direk format atmak istiyorum tertemiz, ilk hali gibi. Bunun için direk kendi içinde Huawei Manager kısmından format butonlarıyla atmam yeterli mi? USB falan işleriyle uğraşmamak amaçlı soruyorum. Bir de şu an ara ara W11 yükseltmek ister misiniz diye soruyor ayda Max 2 kez falan, eğer bu şekilde hazır format atarsam Windows 10 mu yükler yoksa W11 mi? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar, araştıracağım zaten ama buraya da yazayım konu onaylanırken en azından 1-2bilgi de buradan gelir diye düşündüm.

Yanlış bilgi
Windows ayarlarından format atın 2. Seçenekten yani dosyalarımı koruma deyin. USB ile format atarsanız Windows keyiniz gider.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarı sıfırla seçeceğinden herseyi sil seçeceğini seçerseniz tertemiz olur evet. Dosyalarımı sakla seçeneğindeki seçmeyin.

Laptop Türkiye'de hazır Windows'la birlikte satılıyor. Yani Windows key activation yapmama gerek yok sanırım. Direk format atmak istiyorum tertemiz, ilk hali gibi. Bunun için direk kendi içinde Huawei Manager kısmından format butonlarıyla atmam yeterli mi? USB falan işleriyle uğraşmamak amaçlı soruyorum. Bir de şu an ara ara W11 yükseltmek ister misiniz diye soruyor ayda Max 2 kez falan, eğer bu şekilde hazır format atarsam Windows 10 mu yükler yoksa W11 mi? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar, araştıracağım zaten ama buraya da yazayım konu onaylanırken en azından 1-2bilgi de buradan gelir diye düşündüm.

Format butonuyla yap. Böylece orijinalden gelen programlar ve lisanslar içinde kalacak.

Windows varsa içerisinde recovery kurtarma kısmı olması lazım. Onu genelde bir tuşla başlatırsınız.

Bilgisayar açılırken f10a basarak deneyin en sağlıklısı.

Sıfırlamayı shift + yeniden başlat kombinasyonu ile başlattım arkadaşlar, artık açılmasını bekliyorum. Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için.

Geri
Yukarı