Huawei Matepad 11 vs Samsung S7 FE

dgknyl

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
İyi forumlar, geçmiş konulara baktım yine de yeterli gelmedi. Vergi iadesi kullanarak kardeşime tablet alacağım alttaki iki model arasında kaldım. Siteler üzerinden karşılaştırdım; S7 'de öne çıkan durum sadece pil ömrü gibi algıladım. Hangisini almam sizce daha mantıklı olur daha uzun ömürlü olacaktır? Huawei'de Gbox olduğundan Google servislerinin problem olduğunu düşünmüyorum ayrıca HarmonyOS'da APK yükleme sorunu yok sanırım. Huawei 11 2023ve 11.5 çok fark etmiyor sanırım.

Huawei Matepad 11 2023 - 9249 TL (indirimle 7709 TL)
Huawei Matepad 11.5 - 8499 TL (indirimle 7084 TL)
Samsung S7 FE - 9399 TL (indirimle 7834 TL)

Tercihimde yardımcı olursanız sevinirim, mantıklı ve uzun ömürlü bir seçim yapmak istiyorum.
Ek olarak, dolar bu şekilde kalırsa fiyatlar düşer mi? Çünkü 3 ay önce 7500TL civarı olan ürün şuan neden 9500TL bandında olabiliyor ekstra vergi mi geldi?

Son düzenleme:
Bir kaç gündür ben de iki cihaz arasında gidip geliyorum. Pil ömrü ve S-Pen ile gelmesinden dolayı gönlüm S7 FE'den yana fakat ekran konusunda Huawei daha iyi görünüyor. Siz hangi amaçla kullanmak istiyorsunuz?

Bir kaç gündür ben de iki cihaz arasında gidip geliyorum. Pil ömrü ve S-Pen ile gelmesinden dolayı gönlüm S7 FE'den yana fakat ekran konusunda Huawei daha iyi görünüyor. Siz hangi amaçla kullanmak istiyorsunuz?
Dizi, film vs. izlenecek, ders videoları izlenecek youtube, netflix. Ahım şahım bir iş yapılmayacak.
Ben Samsung fiyatlardan şikayetçiyim biraz yüksek geldi gereksiz artış olmuş. Yıl sonu kampanya hazırlığı gibi duruyor. Geçtiğimiz aylarda Samsung A34 almıştım şuan 1000 TL civarı daha ucuz.

Eğer 9500 TL altı dilime giriyor olsaydı iPad alırdım fakat yan ürünlerle çok pahalıya geliyor zaten.

PDF açıp soru çözme, Ders videosu izlerken not alma (çift ekran) genel kullanım amacı olarak değerlendiriyorum. Bir çok video karşılaştırma izledim bu modeller için. Ama Film, Dizi vs. izlersin canın sıkılır bir kaç küçük oyun oynarsın o yüzden ekran ve işlem gücüne de önem vermeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
Böyle bir karşılaştırma olmamalı, Matepad 11'in rakibi S9 Fe, S7 Fe değil, ki S9 Fe'den de iyi bir cihaz.
İsterdim karşılaştırmaya koymayı fakat S9 Fe Vergi iadesine girmiyor. Dediğim gibi fiyatlar dolar kuru çok yükselmemesine rağmen büyük bir artış söz konusu. Eğer girseydi 9500 altına emin olun onu koyardım. Vergi indirimsiz 10000+ TL bir ürün alacak olsam Apple iPad alırım.

İsterdim karşılaştırmaya koymayı fakat S9 Fe Vergi iadesine girmiyor. Dediğim gibi fiyatlar dolar kuru çok yükselmemesine rağmen büyük bir artış söz konusu. Eğer girseydi 9500 altına emin olun onu koyardım. Vergi indirimsiz 10000+ TL bir ürün alacak olsam Apple iPad alırım.
O zaman 11.5 veya 11(2023) bakın, S7 Fe eski bir cihaz, rami yetersiz, ekranı iyi değil ayrıca da 60 hz. Günümüzde bile birçok S7 Fe kullanıcısı arayüzdeki kasmalardan, takılmalardan şikayetçi.

İkisinide alma bence. Tab S7 FE kullanıyorum iPad Air 3 yanında. TFT ekranlı cihaz. Uygulama açılışlarında problemler yaşıyorum çok çöküyor. iPad modellerine yönel 2. el yada yurt dışı fakat yinede bu iki modelide alma.

İkisinide alma bence. Tab S7 FE kullanıyorum iPad Air 3 yanında. TFT ekranlı cihaz. Uygulama açılışlarında problemler yaşıyorum çok çöküyor. iPad modellerine yönel 2. el yada yurt dışı fakat yinede bu iki modelide alma.
Matepad almaması için sebep söyler misiniz, çünkü Ipad de Matepad de kullandım ve almaması için bir sebep yok. 120 Hz Ekranlı 128 gb depolamalı 8 gb ramli ve klavye kılıf ile beraber gelen Matepadlerin bütçesinde sadece Ipad 9 var, o bile daha pahalı. Ek olarak 3 gb ram, 5. yılına girecek bir işlemci, 60 hz ekran ve 64 gb depolama ile geliyor, kaldı ki vergi indiriminden de faydalanamıyor.

Matepad almaması için sebep söyler misiniz, çünkü Ipad de Matepad de kullandım ve almaması için bir sebep yok. 120 Hz Ekranlı 128 gb depolamalı 8 gb ramli ve klavye kılıf ile beraber gelen Matepadlerin bütçesinde sadece Ipad 9 var, o bile daha pahalı. Ek olarak 3 gb ram, 5. yılına girecek bir işlemci, 60 hz ekran ve 64 gb depolama ile geliyor, kaldı ki vergi indiriminden de faydalanamıyor.
İşlemcinin yaşı sorun değilve 4 yaşına yeni girdi ne 5i. Snapdragon 865 ten çok daha iyi A13 bionic. Tek sorun A13 bionicin overclock nedeniyle daha fazla ısınması fakat yinede 865 ten iyi olduğunu değiştirmiyor. Matepad uygulama desteği ve google hizmetleri açısından kötü. Zaten HarmonyOS İOS çakması gibi birşey tıpkı HyperOS gibi. OS olarak S7 FE daha iyidir fakat tablette iPadin rakibi fazla yok. Ekran konusunda haklısınız iPad 9. nesil daha kötü fakat bu fiyatlara yurt dışında iPad 10. nesil var ve yd alırsa 10. nesilin rakibi yok dedikleriniz arasından.

iPad alıcaksın + Kalem alacaksın + Klavye alacaksın. Bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.

9000 TL' ye kadar Tablet + Kalem + Klavye yurt dışından alınabiliyorsa iPad alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı