İnceleme HyperX Cloud 2

Giriş: Kulaklık ihtiyacımın olup olmaması kişiye göre değişir. Aslında normalde Gamepower Medusa kullanıyordum; standart bir kulaklıktı, mikrofonu vs. normaldi, ama ses kasarken böyle bir ufak bir eksikliğim var gibi hissediyordum. Bir kulaklık arayışına girdim. Bu kulaklığı çok duymuştum ve e-sporcuların zamanında çok tercih ettiği bir kulaklık olduğu için forumda konusunu açtım (@janeh,@nospanti) hocalarımda sağ olsun önerdiler, benim de gözüm vardı. Aldım, yani en fazla ne kadar fark olabilir ki dedim. Amazon'da iade ederim en kötü dedim, fakat kulaklık mükemmeldi.
tasarım.jpgkutu.jpg

1 - Ses Kasma: Önceki kulaklığıma göre bariz bir şekilde daha iyi ses kastığımı söyleyebilirim. Gamepower ile örneğin, solda bir adam olduğunu duyuyorum. Cloud 2 ile ise solda birinin uzaktan koştuğunu gibi duyabiliyorum. Bu farkı şu şekilde anladım: Prem (premium) solda dedi, ben ise longda (uzakta) koşuyor dedim. Hangimizinki doğru diye kontrol ettim, ve longda koşuyormuş. Yani bayağı iyi bir performansa sahip. Örnek bir fotoğraf da aşağıda:

• Beyaz renk ses yeri: Arkadaşımın duyduğu yer (yanlış)
  • Siyah renk ses yeri: Benim duyduğum yer (doğru)
tedchnı.jpg

2 - Mikrofon: Aslında alırken en çok tereddüt ettiğim konu buydu: mikrofonunun kötü olması veya patlama yapması gibi şikayetler vardı. Ancak Amazon iadesine güvendiğim için bu konuyu geçtim ve yaptığım testlere göre mikrofonun gayet iyi olduğunu gördüm. Ayrıca Discord üzerinden arkadaşlarıma sordum, hiçbir sorun yaşamadık, mikrofonun gayet iyi ve temiz olduğunu söylediler.

Not: Mikrofonda tek beğenmediğim şey, çok uzun süre oyun oynarken rahatsız etmemesi, ama dolabıma koyduğumda ara sıra masaya çarpıyor.

3 - Malzeme Kalitesi: Malzeme kalitesi gayet iyi, ben beğendim açıkçası. Kaliteli olmasına rağmen, yeni ve (bana) göre pahalı olduğundan çok dikkatli kullanıyorum. Pedleri zarar görebilir gibi.

4 - En Sevdiğim Özellik: En sevdiğim özellik, dışarıdaki sesleri tamamen kesmese de normal olarak oldukça azaltması. Bu özellik bence çok güzel.

5 - Tek Sevmediğim Özellik: Tek sevmediğim özellik, ses kartından dolayı çok uzun bir kabloya sahip olması. Ancak ben buna bir çözüm yolu buldum.

uzun kablo.jpg

Genel Ortalama: 9.5

İnceleme bekleyen dostum:
@Alperenzer0

Güncel: 1 saatlik kullanımda memnundum fakat biraz oyunda ciddi oynayınca kulağımı rahatsız ediyor gibi oldu sanki kulaklığı takınca sağ kulağım tıkanıyor gibi bir his oluyordu kulaklıkta bir problem vardı sanırım iade ettim.
Benim çok uzun kaldığım oluyor 17 saat falan. Bende sıkıntı çıkarmadı. Şanssızlığınıza gelmiş hocam.

Geri
Yukarı