HyperX Cloud 2 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,
Kardeşimin kulaklığı bozulunca kendi kulaklığımı kardeşime verdim ve USB ses kartlı ve PS4'e uyumlu kulaklık aradım. Baya bir araştırma yaptıktan sonra Kingston HyperX Cloud II buldum ve alıp incelemesini yapmaya karar verdim.
Kutu içeriği:
Kutunun içinden HyperX Cloud 2 ile birlikte gelen usb ses kartı, takıp çıkarılabilen mikrofon, değiştirilebilir kadife kulaklık yastıkları, özel taşıma çantası ve uçak adaptörü ile birlikte geliyor.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Teknik Özellikler:
Sürücüler: 53mm neodyum mıknatıslı
Frekans yanıtı: 15 Hz-25.000 Hz
Empedans: 60ohm
Ağırlık: 320gram
Mikrofon frekans yanıtı: 50–18.000 Hz
Mikrofon çıkışı: -39±3dB
Ses Kalitesi:
Kulaklık ses kalitesini baya beğendim diyebilirim. Basları sağlam. Ben çok şarkı dinleyen biri olduğum biri olduğum için iyi sağlam bişey arıyordum ve benim istediğimi karşılamayı başardı. Ama şunu sölemeliyim bu bir müzik dinleme kulaklığı değil oyun kulaklığı. Ama diğer oyuncu kulaklarına göre daha iyi.
Konfor:
Kulaklığın üstü ve yastıkları %100 hafızalı köpükten yapıldığı için uzun saatler kullansanız bile rahatsız olmuyorsunuz. İlk başta üstü biraz sert gelsede sonradan alışıyorsunuz(çok fazla steelseries kullandım belki ondandır). Saçınızda böyle bir çukur oluşuyor çok fazla kullanınca.
Mikrofon Kalitesi:
Mikrofonu oldukça beğendiğimi sölemeliyim sesim karşıya çok net ve iyi gidiyor. Hiçbir şarkı ya da oyun sesi karşıya gitmiyor. Arka plandaki sesleri azaltıyor ve arkadaşlarınızla daha temiz bir iletişimde oluyorsunuz. Tek beğenmediğim özelliği mikrofonu kullanmadığınız zaman çıkarmak zorunda kalıyorsunuz.
Usb ses kartı:
Kartı bilgisayara taktığınız gibi bilgisayar bunu görüyor ve kendisi driverleri kuruyor ama calibre etme gibi özellikler yok bunda 7.1 neyse o sadece ses araçları ve kayıt araçlarından ayarlıyabiliyorsunuz. Ses düzeyi kesinlikle yeterli ama baslar %100de bozuluyor. 7.1'in Stereo'dan çok bir farkı olmadığını düşünüyorum sadece biraz daha o alanda olduğunuzu hissediyorsunuz o kadar.
Sonuç:
Oyuncu için çok iyi bir kulaklık olduğunu söleyebilirim. Mikrofon çok iyi tasarlanmış. Ses kalitesi kullandığım oyuncu kulaklıklarından daha iyi, mikrofonuda aynı şekilde. 7.1 ise daha iyi olabilirdi ya da bize calibre edelbilmek için bir driver yapılabilirdi. Çok konforlu ve hafif bir kulaklık oyüzden kafanıza çok baskı yapmıyor. Fiyatına deyen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bu ürüne 9/10 veririm. İlk incelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.

Zocco's da kullanıp aşık olduğum kulaklık. Kulağa takınca dış dünya ile irtibat kesiliyor diyebilirim. Gayet güzel bir inceleme olmuş hayırlı olsun.

Sürücü yada bir uygulama olsa güzel olurmuş.

Size bu kulaklık yerine başka ne alınabilirdi. Ben doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Bir de Game Extra dan 260 TL ye garantili aldım.

@Mbs

Sürücü yada bir uygulama olsa güzel olurmuş.

Size bu kulaklık yerine başka ne alınabilirdi. Ben doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Bir de Game Extra dan 260 TL ye garantili aldım.

@Mbs
Valla o fiyata baska usbli kulaklik yok diye biliyorum. En iyisi bu.

Siz ne kadar aldınız bir de Razer Kraken 'den falan iyi mi ? Bu kulaklığın tam sınıfını bilmiyorum. Önceden G930 kullanmıştım bu kulaklık ondan daha iyi diye duydum. @Mbs
Razer kullananlar rahatsiz edici dediler. G930 ise cok agir ve sorunlu diye kulaklik diye duydum.

Geri
Yukarı