Hyperx Haste Wireless sensör düzgün çalışmıyor

okkymnc

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar herkese, yaklaşık 1 ay 3 gün önce bir mouse aldım iade süresi biteli 3 gün oldu ve mouse ile ilgili bi problem yaşıyorum. Ben FPS oyuncusuyum çok hızlı hareket ederek oynuyorum ve bazen mouse garip hareketler sergiliyo mesela; bazen yukarı aşağı yaparken çok yavaş hareket ediyor, yahut çapraz hareket ederken kopma veya yatay şekilde gitme gibi problemler yaşıyorum. Kablo ile kasaya, kabloyu da adaptöre bağladım adaptör de monitörümün hemen altında 10-20 cm aralığında mouse'a en uzak mesafesi. Sizce garantiye göndermeli miyim yoksa kablosuz mouselarda bu sorun çözülemez midir? Amazondan almıştım iade süresi 3 gün geçti iade edebilmem için herhangi bi yol var mıdır? Nası bi yol izlemeliyim Saygılar sevgiler.

Merhaba herkese, yaklaşık 1 ay 3 gün önce bir mouse aldım iade süresi biteli 3 gün oldu ve mouse ile ilgili bir problem yaşıyorum. Ben FPS oyuncusuyum çok hızlı hareket ederek oynuyorum ve bazen mouse garip hareketler sergiliyor mesela; bazen yukarı aşağı yaparken çok yavaş hareket ediyor, yahut çapraz hareket ederken kopma veya yatay şekilde gitme gibi problemler yaşıyorum. Kablo ile kasaya, kabloyu da adaptöre bağladım adaptör de monitörümün hemen altında 10-20 cm aralığında fareye en uzak mesafesi. Sizce garantiye göndermeli miyim yoksa kablosuz mouselarda bu sorun çözülemez midir? Amazon'dan almıştım iade süresi 3 gün geçti iade edebilmem için herhangi bir yol var mıdır? Nasıl bir yol izlemeliyim saygılar sevgiler.

Amazon bu konuda harika gerçekten, yazıp durumunu anlatmalısın bence kesinlikle yardımcı olurlar.

Amazon bu konuda harika gerçekten, yazıp durumunu anlatmalısın bence kesinlikle yardımcı olurlar.

Aynen öyleymiş yazdım amazona önce değiştirelim problem devam ederse iade alırız sıkıntı yok dediler. Böyle ürün aldığınız yerlerden adam gibi muamele görünce gerçekten mutlu oluyor insan Amazon'u tebrik ederim çok güzel iş yapıyorlar, başarının sırrı böyle ufak noktalarda yatıyor işte dostlar.

Edit: Mouse değişim sağlandı ama rezillik o ki sensör hiç düzgün stabil çalışmıyor. Mouse sabit bir şekilde hareket ettirirken yavaşlıyor sonra geri normal hızına dönüyor. Mousepadim GPR900 siyah bir Gamepower mouse pad. Kablo ile denemedim kablo ile çözülse bile benim için önemi yok zaten ama problemin kablosuz bağlantıda mı olup olmadığını görmek için deneyeceğim yine editlerim mesajı.

Aynen öyleymiş yazdım amazona önce değiştirelim problem devam ederse iade alırız sıkıntı yok dediler. Böyle ürün aldığınız yerlerden adam gibi muamele görünce gerçekten mutlu oluyor insan Amazon'u tebrik ederim çok güzel iş yapıyorlar, başarının sırrı böyle ufak noktalarda yatıyor işte dostlar.

Edit: Mouse değişim sağlandı ama rezillik o ki sensör hiç düzgün stabil çalışmıyor. Mouse sabit bir şekilde hareket ettirirken yavaşlıyor sonra geri normal hızına dönüyor. Mousepadim GPR900 siyah bir Gamepower mouse pad. Kablo ile denemedim kablo ile çözülse bile benim için önemi yok zaten ama problemin kablosuz bağlantıda mı olup olmadığını görmek için deneyeceğim yine editlerim mesajı.

Sizin farede sıkıntı olduğunu düşünüyorum, Haste kablolularda sensör çok stabil çalışıyor, Wireless Hastelere özgün bir durum olabilir.

Sizin farede sıkıntı olduğunu düşünüyorum, Haste kablolularda sensör çok stabil çalışıyor, Wireless Hastelere özgün bir durum olabilir.

Bilmiyorum denedim kabloyla hissetmedim ama kablosuzda kesinlikle bir problem var. Benim gibi uzun dönemdir FPS oynayan oyuncular fark edeceklerdir tam hissiyatlı hızlı bir oyun oynamak mümkün değil

Merhaba dostum hele şükür aynı sorunu yaşayan birini gördüm. Normal haste kullanıcısıydım. Gayet de memnundum. Shape olsun sensör olsun skatez olsun stok kablosu olsun. Sonrasında Wireless almayı kafama taktım mevcut mouseumun iadesini sağlayıp üstüne paramı ekleyerek Wireless HyperX aldım. Bugün geldi. Firmware güncellemesini yaptım. 800 DPI Valorant oynuyorum. Mouse bir anda ağırlaşıyor. Kapatıp açıyorum düzeliyor. Sonra tekrar aynı sorun.

Factory Reset yaptım fakat sorun halen daha devam etmekte.

Herhangi bir gelişme var mı sizde?

Son düzenleme:
Bilmiyorum denedim kabloyla hissetmedim ama kablosuzda kesinlikle bir problem var. Benim gibi uzun dönemdir FPS oynayan oyuncular fark edeceklerdir tam hissiyatlı hızlı bir oyun oynamak mümkün değil

Merhaba dostum hele şükür aynı sorunu yaşayan birini gördüm. Normal haste kullanıcısıydım. Gayet de memnundum. Shape olsun sensör olsun skatez olsun stok kablosu olsun. Sonrasında Wireless almayı kafama taktım mevcut mouseumun iadesini sağlayıp üstüne paramı ekleyerek Wireless HyperX aldım. Bugün geldi. Firmware güncellemesini yaptım. 800 DPI Valorant oynuyorum. Mouse bir anda ağırlaşıyor. Kapatıp açıyorum düzeliyor. Sonra tekrar aynı sorun.

Factory Reset yaptım fakat sorun halen daha devam etmekte.

Herhangi bir gelişme var mı sizde?

Satıp kablolusunu alın derim zaten HyperX hastenin kablolusunda bu gibi durumlar yok gayet güzel çalışıyor. Sensörü vs de kesin asla takılma yavaşlama kapanma vs yapmıyor. Ayrıca Wireless olanlarda DPI deviation var yani 800DPI yapsanız da bu 1000DPI gibi çalışıyor yani tutarlı olmuyor DPI değerleri, kablolusunda da bu sorun vardı Firmware Update geldi şu an hiçbir sıkıntı yok kablolu olanda.

Vallahi açıkçası satmak yerine bunu FPS oyunlarında kablolu olarak kullanacağım onun dışında kablosuz olarak takılıcam. Para bulup imkan bulu G PRO X superlight alabilirsem o zaman belki satış düşünebilirim

HyperX dart wirelees kullanıyorum, dediğiniz sorunu 1 kere yaşadım ve düzelttim.
Yaşadığım sıralarda modem ile adaptör 30-40 santim mesafeyle duruyorlardı ve evdeki veri trafiği artınca benim mouse yavaşlamak yerine takılarak gidiyordu.
Sonrasında kapatıp açarak düzelsede sorunun Wi-Fi kanallarının Mouse'nin 2.4GHz Wi-Fi kanalına kötü anlamda etki ettiğini fark ettim.
Artık modemi Wi-Fi adaptöründen uzakta tutuyorum ve problem yaşamıyorum.
+ Olarak mouse ile Wi-Fi aparatını olabildiğince yakın tutmaya çalışın.

HyperX dart wirelees kullanıyorum, dediğiniz sorunu 1 kere yaşadım ve düzelttim.
Yaşadığım sıralarda modem ile adaptör 30-40 santim mesafeyle duruyorlardı ve evdeki veri trafiği artınca benim mouse yavaşlamak yerine takılarak gidiyordu.
Sonrasında kapatıp açarak düzelsede sorunun Wi-Fi kanallarının Mouse'nin 2.4GHz Wi-Fi kanalına kötü anlamda etki ettiğini fark ettim.
Artık modemi Wi-Fi adaptöründen uzakta tutuyorum ve problem yaşamıyorum.
+ Olarak mouse ile Wi-Fi aparatını olabildiğince yakın tutmaya çalışın.
Bunla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Modem hali hazırda uzak zaten. Ve wireless adaptörle mouse çok yakın olarak test yaptım dün akşama kadar.

Satıp kablolusunu alın derim zaten HyperX hastenin kablolusunda bu gibi durumlar yok gayet güzel çalışıyor. Sensörü vs de kesin asla takılma yavaşlama kapanma vs yapmıyor. Ayrıca Wireless olanlarda DPI deviation var yani 800DPI yapsanız da bu 1000DPI gibi çalışıyor yani tutarlı olmuyor DPI değerleri, kablolusunda da bu sorun vardı Firmware Update geldi şu an hiçbir sıkıntı yok kablolu olanda.

Hocam haste modelini almayı düşünüyorum zaten ama bu sorunu göremediğim ve eğer sorun yazılımsal ise en azından bundan sonra alan kişiler bu sorunu yaşamasın diye HyperX'e ilettim.

Vallahi açıkçası satmak yerine bunu FPS oyunlarında kablolu olarak kullanacağım onun dışında kablosuz olarak takılıcam. Para bulup imkan bulu G PRO X superlight alabilirsem o zaman belki satış düşünebilirim
Hocam type c girişi çok kastırma yapıyor.

Dosya Ekleri

• CC5518EB-8436-434A-8495-36BCF325949D.jpeg
    CC5518EB-8436-434A-8495-36BCF325949D.jpeg
    100,7 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı