i3 10100-GTX 1650S vs i5 9400F-GTX 1660S

i3 10100 + GTX 1650 Super.

i5 9400F-GTX 1660S.

i3 diye almaması mı gerekir? İşlemcinin nesili 10.nesil bir olup yeterince güçlüdür asıl alınmaması gereken intelin 9.nesil başlık adı altında çıkarmış olduğu çöp işlemcilerdir.
Mümkünse sebeplerini belirtirmisiniz. Yani teşekkür ederim fikir veriyorsunuzda neyi niye diyorsunuz anlamıyorum.

Ayrıca iki sistem arasında psu, kasa, ssd arasında'da büyük farklar var bunlarıda dikkate alarak hangisini tercih ederdiniz?

Dostum, sisteminin uzun ömürlü seni 10 seneye 15 seneye kadar götürmesini istiyorsan, bu durumlarda İşlemciye yatırım yapacaksın. Ekran Kartına parayı basan insanlara hunharca gülesim geliyor, çünkü düzenin nasıl ilerlediğini bilmiyorlar.

Mümkünse sebeplerini belirtirmisiniz. Yani teşekkür ederim fikir veriyorsunuzda neyi niye diyorsunuz anlamıyorum.​

Ayrıca iki sistem arasında psu, kasa, ssd arasında'da büyük farklar var bunlarıda dikkate alarak hangisini tercih ederdiniz?

Şimdi, dostum beni dinle. Bu i5 9400F'nin soketi 2016 yılında çıkmış. (Bkz. LGA 1151). Ama i3 10100'ün soketi de 1 yıllık falan. Şimdi sen 4 yıllık soketi ve 1 yıllık soketin arasında 4 yıllık soketi mi tercih edersin?​

şimdi, dostum beni dinle. Bu i5 9400F'nin soketi 2016 yılında çıkmış. (Bkz. LGA 1151). Ama i3 10100'ün soketi de 1 yıllık falan. Şimdi sen 4 yıllık soketi ve 1 yıllık soketin arasında 4 yıllık soketi mi tercih edersin?​

Ne alaka i5 9400F için 2019'da çıkan anakartlar var. Ayrıca senin 2016 değil 2018'de 8. Nesil için çıkan anakartları diyorsun 2016 fazla uçmussun.

Ben genel olanından bahsediyorum.

Genel olanından bahsetmen için önce bilgi sahibi olman lazım. Intel sevmeyenlerin sürekli bahsettiği konulardan biri zaten her yıl yeni anakart yeni soket çıkarması sizin dediğinizle uyuşmuyor yani. Intel sadece bazı anakartlarda 8. ve 9. nesil anakartları kullanıma açmıstı. Ve sonradan 9. nesiller içinde direkt yeni anakart çıkardı bilginize...

Dostum, sisteminin uzun ömürlü seni 10 seneye 15 seneye kadar götürmesini istiyorsan, bu durumlarda İşlemciye yatırım yapacaksın. Ekran Kartına parayı basan insanlara hunharca gülesim geliyor, çünkü düzenin nasıl ilerlediğini bilmiyorlar.
Sistemi 10-15 sene kullanma gibi bir amacım yok. Şuan öğrenciyim ve ileride daha iyi bir sisteme geçene kadar kullanacağım.

Şimdi, dostum beni dinle. Bu i5 9400F'nin soketi 2016 yılında çıkmış. (Bkz. LGA 1151). Ama i3 10100'ün soketi de 1 yıllık falan. Şimdi sen 4 yıllık soketi ve 1 yıllık soketin arasında 4 yıllık soketi mi tercih edersin?​

Tabiki 1 yıllık olan tercih edilir ama burada soketin ne gibi bir önemi var? Yani ben zaten nesil içinde bir sistem yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Ancak 11. nesil de değişiklik yaparım. E ozamanda yeni bir soket çıkacaktır.

Çok yanlış anlaşıldım diye düşünüyorum. Ben burada iki işlemciyi değil genel olarak iki sistemi karşılaştırmanızı istedim. İki sistemin ortak hiçbir parçası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı