i3 12100F sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Riow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 368

Riow

Centipat
Daha fazla  
Selam sistem toplayacağım başlıkta belirttigim gibi.

• İşlemci: i3 12100F.
  • Ekran kartı: Ekran kartını geç alacağım (RX 6500 XT) şu anki ekran kartım AMD Radeon 5500HD.
  • Anakart: Gigabyte B660M DS3h DDR4 5333MHz.
  • RAM: Nox 2x8 3600MHz (bunu önceden almıştım duruyor)
  • PSU: XPG Pylon 550W 80+Bronze
  • Kasa: Karar veremedim yardımcı olur musunuz (bütçe 1200)

Sizce bu sistem alınır mı? Daha uyguna daha iyisini toplayabilir miyim?

Bu sistemin fiyatını bilemiyoruz ki daha uygun bir öneride bulunalım hocam. Bütçe ne kadar ve sizin elinizde kimi parçalar bulunuyor sanırım. Biraz daha detay verin

Fiyatı nedir? Bütçeniz nedir?

Kusura bakmayın bütçe vermeyi unutmuşum bütçem 6500TL ekran kartını geç alacağım için bir de RAM'ler elimde var.
@raidExodus @atesumut @NNUE
Hocam ben bugün anlayamıyorum herhalde, ekran kartını geç alacağım demek ""şu an ekran kartı almayacağım ekran kartını daha sonra alacağım"" demek mi, eğer öyleyse her parçayı satın aldınız ve geriye sadece kasa mı kaldı? Şuan sanırım kasa konusunda yardım istiyorsunuz, zira ben öncelikle belirtmeliyim ki şayet sıfır alacaksanız bu işlemci ve anakart ile devam etmemeniz kanaatindeyim, işlemci olarak amd tercih edilmeli. Sıklıkla oyun oynuyorsanız Ryzen 5 5600x tercih edilebilir.

Hocam ben bugün anlayamıyorum herhalde, ekran kartını geç alacağım demek ""şu an ekran kartı almayacağım ekran kartını daha sonra alacağım"" demek mi, eğer öyleyse her parçayı satın aldınız ve geriye sadece kasa mı kaldı? Şu an sanırım kasa konusunda yardım istiyorsunuz, zira ben öncelikle belirtmeliyim ki şayet sıfır alacaksanız bu işlemci ve anakart ile devam etmemeniz kanaatindeyim, işlemci olarak AMD tercih edilmeli. Sıklıkla oyun oynuyorsanız Ryzen 5 5600X tercih edilebilir.

Yok dostum ben karışık anlatmışım, evet daha sonra alacağım ekran kartını ramlerde var bende geriye işlemci anakart PSU ve kasa kaldı bunlar içinde yukarda yazdıklarımı almayı düşünüyorum ne düşünüyosunuz sistem için? kasa için bi fikrim yok önerileriniz varsa yazarmısınız

Yok dostum ben karışık anlatmışım, evet daha sonra alacağım ekran kartını ramlerde var bende geriye işlemci anakart PSU ve kasa kaldı bunlar içinde yukarda yazdıklarımı almayı düşünüyorum ne düşünüyosunuz sistem için? kasa için bi fikrim yok önerileriniz varsa yazarmısınız
kasa işlevinden çok biraz daha zevk meselesi günümüzde ki kasaların çoğu işlerini görüyorlar zaten fakat dedigim gibi amd işlemci ve ona uygun anakarta yonlenmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı