i3 12100F Valorant düşük FPS

shirlyx

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim RTX 3060 i3 12100F 16 GB RAM.
PC daha 5 günlük ilk gün işlemci Boost açık gelmiş haliyle 75 80 derecelerde geziyordu bende çok korktum işlemcide bir şey mi var diye.
Tabii öğrendim sonra kapattım Max 62 derece gördüm oyunda ama işlemci Boost açıkken bile YouTube'daki testlerde alınan FPS'i alamıyordum.
İşlemci Boost kapanınca zaten 60 FPS falan düştü düşük ayarlarda Valorant'ta 150 200 arası almaya başladım şunu da belirtiyim bütün ayarları elledim ben bundan dolayı düşük FPS alıyorum diye düşünürekten bütün ayarları sıfırladım FPS daha da düştü şu an kafayı yiyorum SSD'de daha 600 GB yer var 16 GB RAM var fazlasıyla yetiyor Valorant'ta sadece tek bir sorun var umarım sebebi budur RAM'lerin hızı 2666 da flash bellek aldım gelince BIOS güncelleyip format atıp Windows 11'den Windows 10'a düşüreceğim neden böyle düşük FPS alıyorum sizce adamlar 300 FPS alırken ben yarısını alıyorum.
Bu arada sıcaklık değerleri şu an gayet normal.

Ve ayrıca işlemci 4 çekirdek olmasına rağmen 8 çekirdek olarak gösteriyor aygıt yöneticisinde.

Son düzenleme:
evet parçalar doğru hepsini kontrol ettim birde ben yanlış bakmışım 4 çekirdek yazıyormuş sanal çekirdeğe bakıyim bir nerden gözüküyor nasıl kapatılıyor diye

evet baktım sanallaştırma etkin yazıyor

kral sanallaştırmayı kapattım 2 seçenek varmış intel virtualization tech açıktı kapattım intel vt d tech kapattım şimdi baktım görev yöneticisinden kapanmış sanallaştırma

Son düzenleme:
fps değerleri tam düzelmedi ama 10 15 fps arttı bu arada bu işlemcide dahili ekran kartı yok diye biliyorum ama biosu güncelleyip windows 10 home geçiş yapıcam formatlayıp ramlerde dediğim gibi 2666 da çalışyıor 3200e çekince belki düzelir fps

FPS değerleri tam düzelmedi ama 10 15 FPS arttı bu arada bu işlemcide dahili ekran kartı yok diye biliyorum ama BIOS'u güncelleyip Windows 10 Home geçiş yapacağım formatlayıp RAM'lerde dediğim gibi 2666 da çalışyıor 3200e çekince belki düzelir FPS.

Dahili dediğim zaten işlemcinin kendisi yani bazen bilgisayar ekran kartını yoksayıyor.

Geri
Yukarı