i3-3210 sisteme Windows sürümü önerisi

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sistemde 32 bit Windows 8.1 kullanıyorum. Windows 10 32 bit var mı bilmiyorum ama Google Chrome desteğini kesecekmiş. Microsoft da kesecek sanırım ne önerirsiniz? Windows 8.1 daha akıcı geldi bana.

@İlkay Baki Bayram hocam 64 Bit var ama zaten PC eski i7 4950K olsa 16 RAM takılsa düşünmeden Windows 10 yüklerim 32 Bit daha akıcı Windows 8.1 de Windows 10'nun yok mu 32 Bit desteği yok mu hocam.
32Bit sürümü var. Fakat SSD yoksa HDD ile zulüm olur. Bende de 3. Nesil i3 var. Denemediğim sürümü kalmadı. Performans modlu oynanmış korsan sürümleri bile denedim. Her şekilde hantal kalıyor. Mecbur SSD aldım. Sorun ortadan kalktı.

@KRYPTON1X Hiç 4GB Ram ile denemedim. Bende 8.1'den geçtim. Kendi sistemimde hem 8.1'de hem de 10'da FPS değerlerini kontrol ettim. Düşüş olsaydı 8.1'e geri geçecektim. Herhangi bir değişiklik olmadı. Aynı performansı aldım. Ama HDD varken. Masaüstü 10-15 dakikada geliyor. Disk kullanımı 100%'den aşağı inmiyor. Chrome'a falan bir uygulamaya tıklıyorum dakikalar sonra açılıyor. Sanki bilgisayar koşacakta biri tutuyor gibi oluyordu. Mecbur Disk sorunlarını ortadan kaldırmak için SSD'i alıp sistemi ona kurdum. HDD üzerinden de oyunları oynuyorum. Hiç bir sıkıntısı kalmadı. Hatta SSD alırken de forumda konu açıp sordum farkı olur mu diye, anakartta eski benim, boş yere SSD'ye para vermeyelim dedim. Acayip değişiklik oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı