i3-3770 için 16 pin yerine 8 pin CPU Power takılır mı?

creativebaris

Hectopat
Yer
Mars
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Anakartımda 16 pin CPU Power var. İşlemcim i5-3470. O kadar güçlü değil. 3.3 GHz gücünde çalışıyor. İleride i7-3770 işlemci takmayı düşünüyorum. O çok daha güçlü. Sizce bu işlemciye 8 pin CPU Power yeter mi? Çünkü 16 pin güç kaynakları aşırı pahalı. (Moderatörlere sesleniyorum konun başlığı i3-3770 değil i7-3770 olmalı)

8 pin yeterli olacaktır. İşlemci için zaten OC desteği yok.

Dosya Ekleri

• ...31.PNG
    ...31.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 54
Anakartınızda 24 pin güç bağlantısı yok 16pin ve 8pin bağlantı var. Standart güç kaynaklarının uyacağını sanmıyorum.

Dediğiniz yer CPU beslemesi gibi durmuyor. Fakat dediğim gibi bu nesilde olan işlemciler için 8 pin besleme yeterli olur. Anakartın resmini atabilir misiniz?

Bahsettiğiniz yerde hiçbir kablo bağlantılı değil zaten orası CPU besleme yeri de değil ne olduğunu bende bilmiyorum ama CPU besleme sol üstteki 16 pinlik kısım.

Bahsettiğiniz yerde hiçbir kablo bağlantılı değil zaten orası CPU besleme yeri de değil ne olduğunu bende bilmiyorum ama CPU besleme sol üstteki 16 pinlik kısım.

16pinlik kısım CPU besleme değil anakart besleme kısmı. 8 pinlik bir yer var orası CPU besleme kısmı. O anakart hazır sistemden çıkma bir anakart olduğu için normal PSU'lar uymaz o anakarta.
@Yener K. anakartın resmi:

Question - Soldering 24pin on a fujitsu motherboard? | Tom's Hardware Forum

24 pin güç girişi boş bırakılmış bunun hakkında yabancı forumlarda konu açılmış zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışı sitelerde çevirici adaptör satılan yerler bulunabilir. Buralarda bulmak zor. Örnek bir model.

Geri
Yukarı