i3 4005U ve R5 M330 darboğaz

isikeren06

Hectopat
Yer
Ankara
GTA 5'de bu gördüğünüz ikili yer yer fena derecede darboğaz yapıyor fakat sadece GTA 5'de oluyor bu durum. ETS 2'de mesela işlemci aşırı rahat %10-15'de çalışıyor utanmasa hiç çalışmayacak o kadar rahat ekran kartı ise %99 hiçbir problem yok. Fakat GTA 5'de ise işlemci kullanımı aşırı yükseliyor özellikle şehir içinde artık ekran kartını besleyemez hale geliyor ve aşağıda eklediğim ekran görüntülerindeki gibi bir durum oluyor. Zaten öyle ahım şahım bir FPS aldığım yok 25-30, maksimum 35 görüyorum. Online'da darboğaz girince ise iyice rezalet hale geliyor. Şu an grafikler normal yani düşük ayarlarda. Grafikleri yükselip ekran kartına yük bindirmeyi denedim darboğaz yer yer azaldı fakat bu kez de FPS düşüşü oldu. Bu durumdan kurtulmanın yolu yok mu?
Darboğaz girdiği anda aldığım ekran görüntüsü ve değerler;

20201220021852_1.jpg

Laptoplarda darboğaz olmaz. Bu işte başka bir problem var. Laptop güç tasaarufu modunda mı?
Laptoplardaki işlemci ekran kartı, işlemci ekran kartı değil mi neden olmasın hocam? İntel sürcüsünde de amd sürücüsünde de herşey maksimum performans olacak şekilde ayarlandı. Ayriyetten laptop zaten yüksek performans modunda.

Laptoplardaki işlemci ekran kartı, işlemci ekran kartı değil mi neden olmasın hocam? Intel sürcüsünde de AMD sürücüsünde de her şey maksimum performans olacak şekilde ayarlandı. Ayriyeten laptop zaten yüksek performans modunda.

Dengeliye almayı deneyin. Laptoplar darboğaz olmaması için özellikle ona göre bileşenleri konuluyor. Siz hiç i3 işlemcili ve yüksek ekran kartı bir laptop gördünüz mü? eGPU olmadığı sürece hayır.

Dengeliye almayı deneyin. Laptoplar darboğaz olmaması için özellikle ona göre bileşenleri konuluyor. Siz hiç i3 işlemcili ve yüksek ekran kartı bir laptop gördünüz mü? eGPU olmadığı sürece hayır.
Görmedim zaten olmaz sorunun oyundan kaynaklanma ihtimali de var. Dengeli yüksek performans farketmeden yapıyor bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı