i3 6006u için en performanslı Windows hangisi?

Piyasadaki altı yedi tane performanslı modlu vs Windows'ları denedim isimleri;
Ggos, foxos, ReviOS, kernelos, Ghost Spectre, evaos olmak üzere hepsinin kendi içinde değiştirilmiş kırpılmış halleri mevcut input lag ve gecikmeye çok takılmıştım bir aralar ondan dolayı uzun uzun test ettim hepsini açıkçası normal Windows'dan biraz farkı var ve güvenli değil güvenliği çok önemsemiyorsan Ghost Spectre Windows 10 compact+Defender olmayanını öneririm çoğu oyunda stabil çalışıyor örneğin; CS:GO, R6, Valorant, Escape from Tarkov, CoD.

Kanka Windows 11 kullanıyorum MX230 ekran kartim var. Bilirsin bir Valorant aciyor bayağı ayar optimizasyon yaptim 120 FPS'ye kadar alabiliyorum. Bunlari kurarsam mesela Ghost Spectre fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eski bilgisayar diyorsunuz o HDD ile alakalı değil sizin sisteminizle alakalı.
8 GB RAM HDD sistemde gram kasma donma olmadan Windows 10 Home Single Language kullandım hiçbir sorunu olmadı.
Bu tamamen sistemle alakalı ister SSD ister HDD olsun sistem iyi olunca HDD'te olsa kasmaz.

Hayır. Windows 10 işletim sisteminde çok fala işlem var ve yavaş diskler bunu kaldıramıyor. Çok hızlı bir HDD olmadığı sürece HDD'lerin %95'i Windows 10 kullanırken takılır veya pencereler yavaş açılır.

Hayır. Windows 10 işletim sisteminde çok fala işlem var ve yavaş diskler bunu kaldıramıyor. Çok hızlı bir HDD olmadığı sürece HDD'lerin %95'i Windows 10 kullanırken takılır veya pencereler yavaş açılır.

O zaman bendeki HDD kötü değil hiç yüksek disk kullanımı sorunu yaşamadım.
Ama sorun o değil sorun bazı arkadaşların Windows 10 asla HDD ile kullanılamaz demesi.

O zaman bendeki HDD kötü değil hiç yüksek disk kullanımı sorunu yaşamadım.
Ama sorun o değil sorun bazı arkadaşların Windows 10 asla HDD ile kullanılamaz demesi.

Ya şimdi hocam istisnalar kaideyi bozmaz. Ama dediğim gibi sizinki demek ki çok elit bir HDD. HDD kullananların %95'i Windows 10 da dediğim sorunları yaşıyor. :) Arkadaşın işlemcisine ve ekran kartına bakarsak zaten o kadar iyi bir HDD kullanması muhtemel değil.

Windows 10 LTSC 1809.
Windows 7'yi ben de severdim ama yetersiz kaldigini yeterli bir sure Windows 10 kullandiktan sonra anladim, sende anlarsin.

Windows 10 LTSC 1809.
Windows 7'yi ben de severdim ama yetersiz kaldigini yeterli bir sure Windows 10 kullandiktan sonra anladim, sende anlarsin.

Ya da ghostspectre Windows 10 2004 kullabilirsin.
Compact surumu kur Defender olmayan ama pek bilgili degilsen virusler konusunda compact + Defender kur.
Not: Başka kişiler tarafindan değistirilmis oynanmiş kaliptir.
Guvenliğe pek takilmiyorsan kullan.

Merhaba, sistemim bu. Bu sistem için en performanslı Windows sürümü hangisidir?

İşlemci: Intel Core i3 6006u.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 M340.

RAM: 12 GB.

SSD yok HDD kullanıyorum.
Birkaç ayar yapılarak windows 10 pro kullanmanı öneririm. Windows 8-7 artık çoğu programlarda sorun çıkarıyor. Stabil değil.

Kanka Windows 11 kullanıyorum MX230 ekran kartim var. Bilirsin bir Valorant aciyor bayağı ayar optimizasyon yaptim 120 FPS'ye kadar alabiliyorum. Bunlari kurarsam mesela Ghost Spectre fark eder mi?
Şöyle anlatayım sana modlu Windows normal kullanım içinde çok uygun değildir bazı sorunlar ve hatalar çıkar karşına. Biraz kullanarak hataları girebilirsin ama tecrübe istiyor o yüzden bir yerden başlayayım dersen dene derim. Performans kısmı ise FPS anlamında çok bir şey bekleme 10 15 FPS etki eder fazlası olmaz zaten. Önemli olan oyun gecikmesi ona yararı oluyor.

Merhaba, sistemim bu. Bu sistem için en performanslı Windows sürümü hangisidir?

İşlemci: Intel Core i3 6006u.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 m340.

RAM: 12 GB.

SSD yok HDD kullanıyorum.

Bence Windows 10 kullan HDD varsa bende i5 7200U NVIDIA GeForce GTX 950M bir de Intel HD grafics 620 var tek sıkıntı HDD olmasından dolayı Windows 11 de çok kastı Windows 10'a geri döndüm yoksa performans gayet iyi.
SSD alırsan o zaman tavsiyem Windows 11.

Güncellik ve kalite bakımından Windows 8.1 çünkü aynı işlemcili bir laptop vardı. HDD ile bilgisayar aşırı yavaş oluyor. (Windows 10)
Buna kur artık bu devirde HDD yetersiz.
Bu SSD sorunlu bir model. Başka bir model önerin, önerecekseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı