Çözüldü i3 8100 Sistem oyuna girince kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BoJack

Kilopat
İyi akşamlar.
Eskiden oyunlara girerken herhangi bir sorun yoktu şimdi oyuna girdiğimde yüzde 80 PC kapanıyor. Bunun nedenin PSU olabileceğini düşünüyorum sizce?

Not1: i3 8100 işlemci, MSI GTX 1060 Armor, 3 SATA, 3 fan, 2 monitör (bunun etkisi çok yok bence) ve tabii 450W Corsair 80+
Not2: Sıcaklık problemi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Acaba ekran kartında kısa devre mi var? Yanlış bilgi de vermek istemiyorum.

Bence PSU kaynaklı ama bu da bir ihtimal biraz para biriktirip yenisini alınca yazarırım tekrar inşallah. Şu an işsizim :(

Ekran kartını başka PC'de deneme şansınız var mı? Var ise orada da böyle yapıyor mu bakın derim.

Yok maalesef.
Son bölüm: Olayı çözdüm.

PSU kaynaklı olduğundan emin olduktan sonra şunları yaptım ve artık stabil oynayabiliyorum;
Öncelikle güç planlarından dengeli olanı seçip gelişmiş ayarlardan işlemci güç yönetimi sekmesinden en yüksek işlemci durumunu yüzde 95'e getirdim bu tek başına yetmedi. Ekran kartı için de MSI Afterburner ugulamasından Power limiti 76'ya getirdim -76 deneme yanılma sonucunda bulundu, böylelikle sorun çözüldü.

İyi geceler herkese...
PSU kaynaklı olabilir. PSU için OCCT testi yapın. Tavsiye edilen sürümler 6.2.0 ve 6.2.2 olanlar. Yeni sürüm ile de deneyebilirsiniz. Sürekli hata alırsanız, sorunlu olabilir.

PSU kaynaklı olabilir. PSU için OCCT testi yapın. Tavsiye edilen sürümler 6.2.0 ve 6.2.2 olanlar. Yeni sürüm ile de deneyebilirsiniz. Sürekli hata alırsanız, sorunlu olabilir.
12dk test sonuçları PC kapanmadı. Sorun PSU'da değil mi, yoksa süreyi mi arttırayım? Test sırasında acayip şekilde donma vardı.

Dosya Ekleri

• OCCT-20210518-171325-PowerSupply.png
    OCCT-20210518-171325-PowerSupply.png
    119 KB · Görüntüleme: 31
Büyük ihtimalle değil. Süreyi arttırıp da deneyebilirsiniz.

Acaba ekran kartında kısa devre mi var? Yanlış bilgi de vermek istemiyorum.

Bence PSU kaynaklı ama bu da bir ihtimal biraz para biriktirip yenisini alınca yazarırım tekrar inşallah. Şu an işsizim :(

Ekran kartını başka PC'de deneme şansınız var mı? Var ise orada da böyle yapıyor mu bakın derim.

Yok maalesef.
Son bölüm: Olayı çözdüm.

PSU kaynaklı olduğundan emin olduktan sonra şunları yaptım ve artık stabil oynayabiliyorum;
Öncelikle güç planlarından dengeli olanı seçip gelişmiş ayarlardan işlemci güç yönetimi sekmesinden en yüksek işlemci durumunu yüzde 95'e getirdim bu tek başına yetmedi. Ekran kartı için de MSI Afterburner ugulamasından Power limiti 76'ya getirdim -76 deneme yanılma sonucunda bulundu, böylelikle sorun çözüldü.

İyi geceler herkese...

Çözüm

Geri
Yukarı