i3 8100 ve GTX 1060 Battlefield 1 Düşük Performans

8. nesil işlemcilerin 1080P çözünürlükten ziyade 2K veya daha üstü çözünürlüklerde gayet iyi iş çıkardığını söylemek gerekiyor. İ3 8100 ile, 2K bir monitör ve GTX 1070 gibi bir kartla hiç darboğaz yaşamadan oyununu oynardın. 1080P'de ise BF1 gibi pek nadir oyunda sıkıntı yaşanabiliyor. RAM eklentisi ile GPU kullanımı da aynı seviyelere çıkınca sıkıntı kalmaz.

Hadi sizinki darboğaz olsun, bende i5 6400 ve GTX 1050 Tİ var. Bf1 de durum aynı cpu sürekli %100 fakat gpu %30-%55 civarlarında. Gpu kullanımı bazen şaşırıp artıyor o sırada fps de tavan yapıyo.Darboğaz imkansız, gpu kullanılmıyo, ayarlar ultrada da aynı minimumda da aynı sorunu çözemedim. Ram 8 veya 16 olması gpu ile alakalımı ?

Hadi sizinki darboğaz olsun, bende i5 6400 ve GTX 1050 Tİ var. Bf1 de durum aynı cpu sürekli %100 fakat gpu %30-%55 civarlarında. Gpu kullanımı bazen şaşırıp artıyor o sırada fps de tavan yapıyo.Darboğaz imkansız, gpu kullanılmıyo, ayarlar ultrada da aynı minimumda da aynı sorunu çözemedim. Ram 8 veya 16 olması gpu ile alakalımı ?
Dostum bende i3 4160 arkadaşımda FX 4300 var BF1 multiplayer'de benden fazla fps alıyor 64 kişilik sunucularda.

İlk olarak BF 1'i 8 GB tek modül RAM ile hiç sıkıntı olmadan oynamanız çok zor. O yüzden en az 2*4 GB şeklinde ya da daha yüksek kapasitede olmalı. Frekansı da düşükmüş kullandığınız RAM'in.

Ama hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama yorumlarda da kimse dikkat etmemiş. Oyunu DX 12 modunda oynuyorsunuz. Onu DX 11'e alın. BF 1'de DX 12 modu çok kararsız çalışıyor.

İlk olarak BF 1'i 8 GB tek modül RAM ile hiç sıkıntı olmadan oynamanız çok zor. O yüzden en az 2*4 GB şeklinde ya da daha yüksek kapasitede olmalı. Frekansı da düşükmüş kullandığınız RAM'in.

Ama hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama yorumlarda da kimse dikkat etmemiş. Oyunu DX 12 modunda oynuyorsunuz. Onu DX 11'e alın. BF 1'de DX 12 modu çok kararsız çalışıyor.
Ayarlarda DX seçimi yok şuanda, videolarda hep görüyorum neden yok acaba?

Mesajlarınıza biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. RAM yetersizliğinden olduğunu düşünüyorum yeni bir ram alacağım yanına 8GB daha. Fakat 2133MHZ olarak mı alayım yoksa elimdeki ramide satıp yerine 2400 veya üstü bir şey mi almalıyım? 2133 yetmez mi frekans olarak? Yeni bir 8GB 2133MHZ almak bütçemi zorlamaz fakat satıp 2 tane RAM almak biraz zorlayabilir o yüzden almamda sakınca olmaz ise 2133 bir modül daha almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

@Sercan1096 Bu arada Sercan Bey, DX12 kapattığımda da bu olay devam ediyor. İnternette bu işlemci bu RAM 'i kullananların ayaklarını yaptığımda da sorun devam ediyor.(onlarda 16GB RAM tabii ki). Böyle olduğunda da sorun RAM gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Mesajlarınıza biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. RAM yetersizliğinden olduğunu düşünüyorum yeni bir ram alacağım yanına 8GB daha. Fakat 2133MHZ olarak mı alayım yoksa elimdeki ramide satıp yerine 2400 veya üstü bir şey mi almalıyım? 2133 yetmez mi frekans olarak? Yeni bir 8GB 2133MHZ almak bütçemi zorlamaz fakat satıp 2 tane RAM almak biraz zorlayabilir o yüzden almamda sakınca olmaz ise 2133 bir modül daha almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Anakartınızın desteklediği maksimum değeri seçmeye çalışın. Örnek vermek gerekirse; 2133MHz bir RAM ile 2666MHz RAM arasında 5-6 fps fark olabilir. İmkanınız el vermezse aynı ramden 1 adet daha alıp takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı