i3 9100F GTX 1650 Super sistemde darboğaz var mı?

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartını yeni aldım. İnternetten test videolarına bakmıştım almadan önce. R6 oyununda işlemci kullanımı bende hep %100. Sıcaklık ise 70 dereceleri gördü. İzlediğim videolarda 85-100 arası değişiyordu. Ayrıca aldığım FPS değerleri de testlere göre düşük. Ultra ayarlarda 80-115 FPS alıyorum. Ultra ayarlarda aldığım FPS ile Low-med ayarlarda aldığım FPS değerleri arasında neredeyse yok denilecek gibi bir fark var. Test videolarında en düşük ayarlarda 150- 160 arası alıyordu. Bu farkın sebebi bende 8 GB RAM olması mı? Testler 16 GB RAM ile yapılmış. Değil ise sorun ne olabilir?
  • Kingston 8 GB 2600MHz RAM.
  • ASUS H310M-F R2 anakart.
  • MSI GTX 1650 Super Gaming X.
  • i3 9100F Cpu.
.
high.png

low.png

İlk fotoğraf Ultra ayarlar, ikinci düşük ayarlarda.

Son düzenleme:
Evet monitöre de ihtiyacım var. 4000-4500 TL arasında bir bütçem var ama ne kadar fiyatı az olursa o kadar iyi olur çünkü almam gereken ekipmanlar da var.

İşin zor çünkü bende monitör aldım hepsini 4300 klavye mouse kulaklık falan dahil değil. Bir de ara kablo falan gerekiyor bazı ıvır zıvırlar lazım oluyor şu an çok pahalı her şey RX 570'e sistem toplayabilirsin.

İşin zor çünkü bende monitör aldım hepsini 4300 klavye mouse kulaklık falan dahil değil. Bir de ara kablo falan gerekiyor bazı ıvır zıvırlar lazım oluyor şu an çok pahalı her şey RX 570'e sistem toplayabilirsin.
Ekipman eksiğim fazlaydı da şuan sadece klavye, hoparlör, monitör eksiğim var.

Teşekkürler önerin için ben ise şöyle bir sistem düşündüm:
Pollux 3TN-B | Game Garaj
Bu linkten ekran kartını GTX1650 Super yapıp SSD'yi 480 GB yaparsak 3.622 TL tutuyor. Darboğaz yapabilir ama bütçem buna yetiyor ayrıca bir yıl falan kullandıktan sonra yükseltme yapacağım işlemciye.

Geri
Yukarı