i3-9100F - RX 550 sistem alınır mı?

Bana sorarsanız böyle yapmanızı öneririm. APU sistem toplamak daha mantıklı, i3 yerine daha üst sınıf Ryzen 5 işlemci takmış olursunuz, işlemcinin içindeki dahili grafik birimi Vega 11 ise RX550 ile tamamen aynı performans değerlerini karşılayan bir apu, ayrıca attığınız sistemde sadece 240 gb ssd varken bu attığımda 1 TB 7200rpm HDD + 120gb SSD kullanabilirsiniz, böylelikle hem yer sıkıntısı da yaşamazsınız. Bu sisteme ileride bütçeniz olunca taş gibi ekran kartı takabilirsiniz.

SSD kronik sorunlu. Kasanın PSU'sunu hiç duymadım. Almayın. RX 550 sıfır alıncak bir kart değildir ancak ikinci el alınır. İtibar etmeyin.

Hayır onu demiyorum. Kasada olan PSU kötüyse sisteminizi mahv edebilir. Bu yüzden PSU seçerken dikkatli olun.

Bana sorarsanız böyle yapmanızı öneririm. APU sistem toplamak daha mantıklı, i3 yerine daha üst sınıf Ryzen 5 işlemci takmış olursunuz, işlemcinin içindeki dahili grafik birimi Vega 11 ise RX550 ile tamamen aynı performans değerlerini karşılayan bir APU, ayrıca attığınız sistemde sadece 240 GB SSD varken bu attığımda 1 TB 7200RPM HDD + 120GB SSD kullanabilirsiniz, böylelikle hem yer sıkıntısı da yaşamazsınız. Bu sisteme ileride bütçeniz olunca taş gibi ekran kartı takabilirsiniz.

APU'da oyun kalitesi iyi olur mu peki.

Yerinizde olsam RX 550 değil de RX 560 hatta 2.el RX 570 bulmaya çalışırdım. Çünkü 550 cidden eski bir kart ve performansı GT 1030'a benzer.

Geri
Yukarı