i5 10300H sistem FPS değerleri iyi mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Opera'da 3 sekme açık. Discord, Steam, Vanguard arkada açık. RAM kullanımı bu şekilde.

Yani ideal seviyede. Ama kullanmadığın zaman Discord'u kapat veya bilgisayar başlarken Discord ve Steam'i çalıştırmasın. Onu da görev yöneticisinin başlangıç kısmından kapatabiliyordun sanırım. Emin olamıyorum çünkü halen ben Win 7 kullanmaktayım 🤣

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim sorum-sorunum şu:
Geçen ay Excalibur G770 laptop aldım. Lakin özelliklerine kıyasla aldığım FPS'in düşük olduğunu düşünüyorum. Driverleri güncelledim NVIDIA ayarlarını vs. yapılabilecek ne varsa yaptım. 2 oyun üzerindeki denemelerim şöyle:
Counter-Strike global offensive: Çözünürlük: 4:3 1280X1024, ayarların hepsi en düşükte ortalama FPS 177.08 FPS Benchmark testi yaptım. Testin sonucunda verdiği ortalama FPS değeri bu.
Valorant: Çözünürlük: 16:9 1920X1080 ayarlar yine en düşükte FPS 90-120 arası gidip geliyor. Arada 80'e falan düştüğünü de görüyorum.
Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: Intel Core i5 10300H.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX1650 4 GB.
RAM: 8 GB 3200 MHz.
SSD: 500 GB Intel 660P serisi.

Aldığım FPS değerleri normal mi? Değilse de neler yapabilirim? Driver güncellemesi olsun NVIDIA denetim masasından ayarları yapmak olsun her şeyi denedim. Yardımlarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :)
Nvidia denetim masasinı sağ kılikle açın. görüntü ayarlarında kalite seçilidir. onu performans yapıp uygulayın.Oda olmazsa oyundan grafik ayarlarını yükseltip vsync özelliğini kapatın.

Yani ideal seviyede. Ama kullanmadığın zaman Discord'u kapat veya bilgisayar başlarken Discord ve Steam'i çalıştırmasın. Onu da görev yöneticisinin başlangıç kısmından kapatabiliyordun sanırım. Emin olamıyorum çünkü halen ben Win 7 kullanmaktayım 🤣
Önerin için teşekkür ederim. Onları görev yöneticisinden kapatırım.
NVIDIA denetim masasinı sağ kılikle açın. Görüntü ayarlarında kalite seçilidir. Onu performans yapıp uygulayın. Oda olmazsa oyundan grafik ayarlarını yükseltip v-Sync özelliğini kapatın.

V-Sync özelliğini kapatmayı denemedim. Onu da deneyip en kısa zamanda döneceğim. Teşekkür ederim.

Selamlar dostum sana bir sorum olacak. Sistemlerimiz aynı ama ben CS:GO'da FPS düşmesi yaşıyorum şu zamanlar da sen de durum nedir oynuyor musun?

Dostum güzel bir mağduriyet yaşadım. Birazdan bu konu hakkında da bir başlık açacağım. Şikayet var sitesine şikayette bulundum ancak daha onaylanmadı.

Büyük ihtimal sende tek kanal RAM kullanıp FPS sıkıntısı çektin.

Dostum Instagram adresimi paylaşsam oradan konuşalım. @_nurettinpolatt
Arkadaşlar büyük mağduriyete uğradım. Bu başlığa bakmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı