i5-10300H ve GTX 1650 Düşük FPS Veriyor

Treycorden

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1650
i5 10300
8 GB RAM
250 M.2 SSD

Acer Nitro 5 aynı özellikteki laptopu Battlefield 1'de Ultra 50-70 FPS almakta lakin benim laptopum Ultra'da 40-50 FPS.
CPU kullanımı %100 iken GPU kullanımı en fazla %30 oluyor. Nasıl düzelteceğim?

Aynı RAM'den bir tane daha almak en temizi. Monster'ın kendi servisine bir sor istersen. Grafik ayarlarını düşürünce GPU kullanımının düşmesi veya tersi olağan bir durum.

Aynı RAM'den bir tane daha almak en temizi. Monster'ın kendi servisine bir sor istersen. Grafik ayarlarını düşürünce GPU kullanımının düşmesi veya tersi olağan bir durum.
Sordum olabilr böyle şeyler kıvamında cevap verdiler ama özellikleri benden düşük olan arkadaşım daha fazla fps alıyor laptopumla aynı özelliklere sahip laptoplar kay kat daha iyi fps alıyorlar çıldıracağım
Görev yöneticisini aç oyundayken işlemler bölümünden CPU hangi dosya ya da program sömürüyor bir takip eder misin?
Battlefield 1 oynarken mesela oyunun kendisi
Bir çok ihtimal var tek tek deneyip sorun çözülüyor mu diye bakması gerekiyor.
Neleri denemeliyim format dahil mi? Windowsu etkinleştirmedim kasma yapar mı?

Son düzenleme:
GTX 1650
i5 10300
8 GB RAM
250 M.2 SSD

Acer Nitro 5 aynı özellikteki laptopu Battlefield 1'de Ultra 50-70 FPS almakta lakin benim laptopum Ultra'da 40-50 FPS.
CPU kullanımı %100 iken GPU kullanımı en fazla %30 oluyor. Nasıl düzelteceğim?
Merhaba brocum. Aynı sorun bende de vardı. Büyük ihtimalle BIOS sürümün 307'nin üzerinde. Çözüm, BIOS sürümünü 305'e downgrade etmek. Teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı