i5-10400 İşlemci oyunlarda 100 dereceyi görüyor

itwo36

Hectopat
RAM
16
Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık 1 hafta önce bir bilgisayar aldım ama bugün daha sıcaklıkları test etmeyi düşündüm ve baktığımda oyun oynarken işlemcinin çok yüksek sıcaklıklara çıktığını gördüm. Örnek olarak God of War oynarken 100 dereceyi görüyor ve Valorant oynarken 85-90 civarında oluyor ama normal masaüstündeyken yani hiçbir oyunda değilken 53-56 derece arasında dolaşıyor. Soğutucu olarak stock fan kullanmıyorum kullandığım fan Xigmatek EN42296.Neden böyle bir sorun oldu bilmiyorum ve çözüm olarak ne yapabilirim?

Anakart ta H510M Gigabyte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık 1 hafta önce bir bilgisayar aldım ama bugün daha sıcaklıkları test etmeyi düşündüm ve baktığımda oyun oynarken işlemcinin çok yüksek sıcaklıklara çıktığını gördüm. Örnek olarak God of War oynarken 100 dereceyi görüyor ve Valorant oynarken 85-90 civarında oluyor ama normal masaüstündeyken yani hiçbir oyunda değilken 53-56 derece arasında dolaşıyor. Soğutucu olarak stock fan kullanmıyorum kullandığım fan Xigmatek EN42296.Neden böyle bir sorun oldu bilmiyorum ve çözüm olarak ne yapabilirim?

Anakart ta H510M Gigabyte.

0 olarak alınan sistemlerin bazılarında bile işlemcinin termal macunu olmuyor zor bir işlem değil işlemci fanın vidalarını ve pinini söküp çıkarıp hızlıca bakabilrsiniz temizleyip kaliteli termal macun sürmekte fayda var

Orada jelatin mi var hocam ben direk taktım ısınma sorunu yok.

Hocam geçtiğimiz cumartesi bende kule tipi soğutucu almıştım taktım test için stres testi yaptım 90 dereceye çıkınca bir montaj videosuna bakayım bir hatamı yaptım diye baktım orada jelatin oluyormuş onu fark ettim :) onu çıkarınca düzeldi. Modelden modele farklılık gösterebilir tabii ki.

Geri
Yukarı