i5 11400H laptopta FPS düşmesi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim küçük bir sorunum var. Oyun oynarken FPS düşmesi yiyorum ve genelde LoL, Valorant, CS:GO gibi Online oyunlarda oluyor. Oyunun ilk başlarinda herhangi bir sıkıntı olmuyor ama bir 10 dakika sonra falan drop girmeye başlıyor. 130 FPS'den 60'lara kadar iniyor. Sorunu anlayamadim. Bana yardim eder misiniz? Bu arada bütün driverlerim güncel, BIOS falan hepsi de... Servise gönderdim, gene sorun devam ediyor. Sıcaklık değerleri normal. Hepsini kontrol ettim. Yardım eder misiniz?

Sistem özellikleri: i5 11400H 16 GB RAM RTX 3050 Ti 500 GB SSD.

Nvidia denetim masası ayarlarını ve Intel grafikleri kontrol merkezi'nde;
-Tercihler->global ayarlar,
-Sistem->güç->prize takılıyken
sekmelerinin ekran görüntüsünü atabilir misin? Ayrıca Geforce Experience uygulamasından driver güncellemesi var mı diye bir kontrol edin. Oyun içi yer paylaşımı, whisper mode ve battery boost ayarları olacak onların da kapalı olduğundan emin olalım.

Garantiye de yollamış sınız bilgisayarı herhangi bir sorunda görünmüyor. İlginç.
@Jumrow Hocam rahatsız ediyorum şu konuya bir bakabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
Estağfurullah ne rahatsızlığı.

NVIDIA Denetim Masası ayarlarını ve Intel grafikleri kontrol merkezi'nde;
-Tercihler->global ayarlar,
-Sistem->güç->prize takılıyken.
Sekmelerinin ekran görüntüsünü atabilir misin? Ayrıca GeForce Experience uygulamasından driver güncellemesi var mı diye bir kontrol edin. Oyun içi yer paylaşımı, whisper mode ve battery Boost ayarları olacak onların da kapalı olduğundan emin olalım.

Estağfurullah ne rahatsızlığı.

Hocam yanlış anlamış da olabilirim doğru mu attığım görseller yanlış ise tekrardan atabilirim.
Bu arada oyun içi yer paylaşımını kapattım Experience üzerinden driverlerimin hepside güncel.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-01-29 at 17.29.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-29 at 17.29.30.jpeg
    95 KB · Görüntüleme: 33
  • WhatsApp Image 2023-01-29 at 17.29.29.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-29 at 17.29.29.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    196 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    195,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    194,9 KB · Görüntüleme: 19
Hocam yanlış anlamış da olabilirim doğru mu attığım görseller yanlış ise tekrardan atabilirim.
Bu arada oyun içi yer paylaşımını kapattım Experience üzerinden driverlerimin hepside güncel.
Windows 11'da Intel'in programı farklı herhalde , doğru yerleri atmışsınız. Nvidia ayarlarını şu şekilde yapıp bir yeniden başlatın, bakalım çözülecek mi:

Güç yönetim modu maksimum performansı tercih et olacak.

Dosya Ekleri

• nv1.png
    nv1.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 18
  • nv2.png
    nv2.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 18
  • nv3.png
    nv3.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Windows 11'da Intel'in programı farklı herhalde , doğru yerleri atmışsınız. Nvidia ayarlarını şu şekilde yapıp bir yeniden başlatın, bakalım çözülecek mi:

Güç yönetim modu maksimum performansı tercih et olacak.
Ayarları yaptim deneme yapacağım şimdi bu arada şarj aleti yeterli beslemiyor olabilir mi 120W şarj aleti var bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı