I5 12500H stres testinde sadece bir çekirdek 100 dereceye ulaşıyor

samet1273

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5 12500h
Merhaba, bugün yeni aldığım Acer Nitro 5 AN515-58 cihazıma R23 testi yaptım. Test esnasında Core Temp uygulamasıyla sıcaklıkları kontrol ettim. Test başladıktan birkaç saniye sonra 4. çekirdeğimin 100 dereceye ulaştığını gördüm ve test boyunca 99 100 şeklinde devam etti. Diğer 3 performans çekirdeği test boyunca maximum 97 dereceyi gördü. Cihazı daha yeni aldım 1 hafta oldu, bu durum işlemcide bir problem olduğunu mu gösterir? Bu arada testi ne zaman yapsam sonuç hep aynı 4. çekirdek hep 100 derece. Bir problem varsa cihazı iade edeceğim. R23 testini de görsellere ekledim.

WhatsApp Image 2024-01-10 at 22.19.13 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-01-10 at 22.19.13.jpeg

Hocam herhangi bir gelişme yaşadınız mı? Aynı sorun bende de var.
Valla hocam birkac kiside daha gördüm ve çoğunluk bunun farkında değildi bende bı gelişme yaşamadım acer a yazdim gönderin bakalim dedi ama kargo vs hersey bana ait bide cihazi minimum 2 hafta kullanamayacağım için göndermedim durumu kabullendim espor oyunlarında 144 fps sabitliyorum 70 derece de açıyor durumu görmezden gelmeye çalışıyorum

Vallahi hocam birkac kiside daha gördüm ve çoğunluk bunun farkında değildi bende bir gelişme yaşamadım Acer'a yazdim gönderin bakalim dedi ama kargo vs her şey bana ait bir de cihazi minimum 2 hafta kullanamayacağım için göndermedim durumu kabullendim espor oyunlarında 144 FPS sabitliyorum 70 derece de açıyor durumu görmezden gelmeye çalışıyorum.

Anladım hocam vallahi bende şimdilik aynı görmemezlikten geliyorum.

Turbo boost u kapatirsan sorun çözülür eger çok yüklü işlem yapmiyosan oyle kullan dedigim gibi bende max fps kullanmiyorum sabit kullanmak ömrü açısından daha olumlu gibi geliyo zaten 6 ay içinde fabrikasyon sıkıntı çıkarsa tüketici hakem heyetine başvurup iade yada değişim alabilirsin diye biliyorum bı sure kullan sorun ciddilesirse bakarsin duruma göre, benim şuan canımı sıkan durum fifa 23 te düşük ayalarda 92 derecede çalışıyor kafam takılıyor

Valla hocam birkac kiside daha gördüm ve çoğunluk bunun farkında değildi bende bı gelişme yaşamadım acer a yazdim gönderin bakalim dedi ama kargo vs hersey bana ait bide cihazi minimum 2 hafta kullanamayacağım için göndermedim durumu kabullendim espor oyunlarında 144 fps sabitliyorum 70 derece de açıyor durumu görmezden gelmeye çalışıyorum
Bende de Acer nitro 5 i5 12500h var aynı soruna sahibim ne oldu acaba?

Bende de aynı sorun var kafama takıyorum ne yaptınız?

Stok fan varsa ısınması gayet normal. Kule tipi soğutucu işinizi görür.

Hocam konu laptop üzerine ama😂

Bende de Acer Nitro 5 i5 12500H var aynı soruna sahibim ne oldu acaba?

Bende de aynı sorun var kafama takıyorum ne yaptınız?

Vallahi ısınıyor ama yapacak bir şey yok YouTube inceleme videolarına bakıyorum daha üst segment başka laptoplarda da hemen hemen durum aynı. Afterburner'ı kapatıp sadece oyunumu oynuyorum yani.

Geri
Yukarı