i5 2400 - RX 460 sistemde oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

mehmetbey3466

Hectopat
Merhaba şu anda oynadıgım oyunlar LoL, Valorant genel olarak bütün oyunlarda FPS düşmesi yiyorum çok sık bunun sebebi ne olabilir?

Sıcaklık 80-90 arası sanırım termal macun degisme vakti geldi 3-4 senedir değiştirmiyorum.

i5-2400 (3.40GHz)
8 GB DDR3 1333MHz RAM.
RX460 4 GB.
500GB HDD.

Tamamdır 120-240 arası SSD demistiniz önerebileceginiz SSD var mı?

O zaman bir temizlik yapın, o işlemci ile eğer +65 derece sıcaklıklar görüyorsanız macunu yenileyin.

Şu an programla sıcakları kontrol ettim sadece Google'da aktif kullandım bilgisayarı oyna girmeden işlemci sıcaklıkları 55C-57C geziyor

Son düzenleme:
Bu düşüşlerin sıcaklık ile değil de işlemci gücüyle alakası var. i5 2400 günümüzde GT 1030 gibi ekran kartlarını rahat besleyebilir ancak. RX 460 GTX 1050 muadili tarzında bir kart ve 1080p de belki işlemci gücü gerektirmeyecek bir karttır. Monitörünüzün çözünürlüğü nedir?

Kasanın içini temizleyin,sisteminiz o oyunlarda drop yiyecek bir sistem değil.Çok benzerini kullandığım için diyorum,SSD yoksa SSD alın ve arkaplanda gereksiz açık uygulama bırakmayın.

Kasanın içini temizleyin, sisteminiz o oyunlarda drop yiyecek bir sistem değil. Çok benzerini kullandığım için diyorum, SSD yoksa SSD alın ve arka planda gereksiz açık uygulama bırakmayın.

Özellikle LoL'de TF'lerde FPS'im 55*60'lara kadar düsüyor o da akıcı olmuyor sistemde 4 GB RAM vardı son zamanlarda drop baslamıstı yetersiz geliyordur diye 4 daha ekledim 8 GB oldu ama hala aynı dereceleri hiç kontrol etmemistim bir kontrol edeyim.

Kasanın içini temizleyin,sisteminiz o oyunlarda drop yiyecek bir sistem değil.Çok benzerini kullandığım için diyorum,SSD yoksa SSD alın ve arkaplanda gereksiz açık uygulama bırakmayın.
önerebileceginiz ucuz yollu ssd var mı ?

Merhaba şu anda oynadıgım oyunlar LoL, Valorant genel olarak bütün oyunlarda FPS düşmesi yiyorum çok sık bunun sebebi ne olabilir?

Sıcaklık 80-90 arası sanırım termal macun degisme vakti geldi 3-4 senedir değiştirmiyorum.

i5-2400 (3.40GHz)
8 GB DDR3 1333MHz RAM.
RX460 4 GB.
500GB HDD.
Aynı sistem bende vardı knk son zamanlarda valorantda fps çok düşüyordu

Özellikle LoL'de TF'lerde FPS'im 55*60'lara kadar düsüyor o da akıcı olmuyor sistemde 4 GB RAM vardı son zamanlarda drop baslamıstı yetersiz geliyordur diye 4 daha ekledim 8 GB oldu ama hala aynı dereceleri hiç kontrol etmemistim bir kontrol edeyim.

önerebileceginiz ucuz yollu ssd var mı ?
SSD için yeni bir konu açmanız daha iyi olur.Sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?

Sıcaklıklar 80-90 arası geziyor

Dosya Ekleri

• IMG_0143.jpeg
    IMG_0143.jpeg
    275,5 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı