Xeon 3470 RX 460 sistemde oyunlarda takılma ve FPS düşüşü oluyor

Kadir75

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO, LoL, Valorant gibi oyunlarda herhangi bir FPS'yle ilgili sorun olmuyor ama PUBG, Overwatch 2 tarzı oyunlarda donma, takılma, FPS düşüşü oluyor PUBG'de FPS 60-70'lerden bir anda 10-20'lere düşüp oyun kendi kendine hareket ediyor bazen mavi ekran veriyor bazen de PC tamamen kilitleniyor sonra hrrr diye bir ses geliyor PC'yi yeniden başlatıyorum sorunun nedeni nedir yardımcı olur musunuz?

PC:

* Xeon 3470 2.9 GHz.
* RX 460 2 GB.
* 10 GB RAM DDR3.
* 400W PSU.
* ASUS P7H55 mlx.
* 297 GB HDD.

ben overclock yapmadım bu base clock
Overclock değil, Turbo Boost teknolojisi bu. İntel'in sunduğuna göre sizin işlemcinizin Base Clock hızı 2.9 GHz iken, oyuna veya başka bir şekilde yüke girdiğinde bu hız 3.6 GHz'ye çıkıyor, tabi yeterli soğutma imkanı sağlanırsa.

Overclock değil, Turbo Boost teknolojisi bu. İntel'in sunduğuna göre sizin işlemcinizin Base Clock hızı 2.9 GHz iken, oyuna veya başka bir şekilde yüke girdiğinde bu hız 3.6 GHz'ye çıkıyor, tabi yeterli soğutma imkanı sağlanırsa.
Peki ramlarla ilgili nasıl bir sıkıntı olabilir

Marka veya modelleri farklıysa uyumsuz olabilir ve 10 GB olduğuna göre 2 tane veya 4 tane RAM takmamışsınız belki ondan olabilir. En büyük şüpheli sıcaklık şu an.
Ramlar 8 GB 1333 MHz bide 2 GB 1033 MHz işlemci stok fan her oyunda 90-96 derece oluyor hemde hemen oyuna girer girmez

Geri
Yukarı