Xeon 3470 RX 460 sistemde oyunlarda takılma ve FPS düşüşü oluyor

Kadir75

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO, LoL, Valorant gibi oyunlarda herhangi bir FPS'yle ilgili sorun olmuyor ama PUBG, Overwatch 2 tarzı oyunlarda donma, takılma, FPS düşüşü oluyor PUBG'de FPS 60-70'lerden bir anda 10-20'lere düşüp oyun kendi kendine hareket ediyor bazen mavi ekran veriyor bazen de PC tamamen kilitleniyor sonra hrrr diye bir ses geliyor PC'yi yeniden başlatıyorum sorunun nedeni nedir yardımcı olur musunuz?

PC:

* Xeon 3470 2.9 GHz.
* RX 460 2 GB.
* 10 GB RAM DDR3.
* 400W PSU.
* ASUS P7H55 mlx.
* 297 GB HDD.

Xeon sisteme 1000 liralik soğutucu almayacağına göre. Ben sana önermiştim en fp ürünü :)
Tamam
Arkadaşın önerdiğine bakabilirsiniz veya daha fazla seçenek isterseniz ''Xeon 3470 işlemciye soğutucu önerisi'' başlığıyla yeni bir konu açabilirsiniz.
Peki csgo ve loldede çok ısınıyor ama kasmıyor pubg ve owerwatch 2dede ısınınca kasiyor bu niye oluyor

Peki csgo ve loldede çok ısınıyor ama kasmıyor pubg ve owerwatch 2dede ısınınca kasiyor bu niye oluyor

Thermal Throttling deniyor bu olaya. Eğer çok ısınırsa işlemci kendini frenler ki yanmasın veya sistem kapanmasın. Kasmıyor dediğiniz oyunlarda belki de olmuyordur. Yine ısınıyor olabilir fakat kendini frenleyecek kadar değildir. Yine de yüksek derecede işlemci kullanmanızı önermem.​

Dediğiniz gibi baktım işlemci 3067 mhzden 1200 mhzlere düşüyor ve fps bir anda düşüyor oyun donuyor
Eğer böyleyse sorun sıcaklıktan dolayı işlemcinin kendini frenlemesi. İşlemci ısısını düşürebileceğiniz bir soğutucu ve termal macun ile bu sorunu çözebilirsiniz. Soğutucu önerileri için yeni konu açmayı unutmayın.

Eğer böyleyse sorun sıcaklıktan dolayı işlemcinin kendini frenlemesi. İşlemci ısısını düşürebileceğiniz bir soğutucu ve termal macun ile bu sorunu çözebilirsiniz. Soğutucu önerileri için yeni konu açmayı unutmayın.
şöyle birşey var birde owerwatch 2de böyle oluyor tamam fps donma falan ama pubgdede aynı şey oluyor bir süre sonrada bilgisayar kitleniyor yeniden başlatmam gerekiyor bunun nedeni nedir

Şöyle birşey var birde owerwatch 2de böyle oluyor tamam fps donma falan ama pubgdede aynı şey oluyor bir süre sonrada bilgisayar kitleniyor yeniden başlatmam gerekiyor bunun nedeni nedir?
Direkt sistemin donması genelde RAM veya Sabit Disk sorunları olur. Bir ihtimal ısıdan dolayı işlemci reset attırıyor olabilir. Sıcaklık sorununu çözüme kavuşturduktan sonra devam ederse başka bir konu açıp bu sorununuzu belirtin.

Direkt sistemin donması genelde RAM veya Sabit Disk sorunları olur. Bir ihtimal ısıdan dolayı işlemci reset attırıyor olabilir. Sıcaklık sorununu çözüme kavuşturduktan sonra devam ederse başka bir konu açıp bu sorununuzu belirtin.
tamam teşşekürler.

tamam teşşekürler.
bide benim ramlerin biri 1333 biri 1033 mhz ikisinide 1033 mhz yapmalıyım ve nasıl yaparım

anladım harddiskim 5400 rpm çok yavaş hızlandırmak için birşeyler yapabilirmiyim bide benim anakartın bios ayarlarını falan nasıl yapmalıyım nasıl yaparım
BIOS ayarlarınızı bilmiyorum fakat HDD için bir şey yapmak çok mümkün değil. En azından 120 GB bir SSD alıp Windows kurmanızı öneririm, HDD ile bir de 5400 RPM hızındaki HDD ile Windows 10 kullanmak işkence.

Geri
Yukarı