i5 2500K işlemci yükseltme

Hocam maalesef ölmüş benim anakartta güç bacaklarından biri kırık bende farkında olmadan extreme overclock yapıyordum. Anakart transistörler kısa devreye düştü halletim onu başka işlemci takınca çalışıyor benim işlemcim çalışmıyor.
Başka bilgisayarda da denedim ondada çalışmadı işlemci.

Anladım hocam, şu an elinizde sadece 400 TL varsa dediğim gibi i7 2600 düşünebilirsiniz.

Arkadaşlar elimde i5 2500K işlemci var. İşlemcim sanırım bozuldu. Yeni bir işlemci alacağım Xeon olabilir. 3770K önermeyin bütçe düşük en fazla 400 TL olacak şekilde.
Aklımda olanlar:

i5 3570K.

Xeon E3 1270 V2 tarzı işlemciler var.

OC konusunda Extreme OC yapmayacağım ideal bı OC yeterli.
Teşekkürler.
Dostum anakartın O.C desteklemiyorsa hiç k serisi alma çoklu çekirdekte beni üzüyor i5 2500K ve Anakartım O.C Desteklemediği için pek bir şey gelmiyor elimden, bu yüzden sistemi satılığa koydum imzamda bulunan sistemi sipariş ettim.

Dostum anakartın O.C desteklemiyorsa hiç k serisi alma çoklu çekirdekte beni üzüyor i5 2500K ve Anakartım O.C Desteklemediği için pek bir şey gelmiyor elimden, bu yüzden sistemi satılığa koydum imzamda bulunan sistemi sipariş ettim.
Dostum anakartım OC nin kralını yapıyor 2 yıl 4.8 GHz 2500K kullandım.

Hatta sağlam soğutma sistemleride lazım eski işlemciler sonuç olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı