İ5 3470 Sisteme GTX 750Ti Takılır mı?

shadownn02

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel Core i5-3470 3.20 GHz işlemcim var.
  • 4 GB RAM'im var sanırım 1333 MHz.
  • 64 Bit Windows 10 kurulu.
  • 1 TB HDD'ye sahibim.
  • Nvidia Geforce GT630 ekran kartım var.
Monitörüm ise 1600x900'ü destekliyor maksimum. Yani oyunlarda önerilen çözünürlüğüm bu.

Yukarıdaki faktörleri elden geçirip bütçeme göre alabileceğim en iyi ekran kartının Asus GTX 750Ti Strix OC Edition olduğunu gördüm.
Sizce herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Almalı mıyım?
Niyetim Battlefield 4'ü ultrada açmak değil akıcı ve keyifli oynamak. Medium-High'da 60fps(ya da yakın) oynasam yeter.
Sizce iyi mi yaparım GTX 750Ti Strix OC alarak?

İyi yaparsınız.Arkadaşın dediği gibi 4gb daha ram alın keyfinize bakın.Bu arada güç kaynağınız 12v kanalından 20A veriyordur umarım.

Monitör 1600x900 olduğundan o kart ile ultrada bile oynarsın.

Ekran kartını almadan önce 4GB bellek eklemeni ve güç kaynağını kontrol etmeni tavsiye ederim.

Kalın yazı yazdım diye ban yemişim yahu cevap yazamadım olaya bak.
Peki 4 GB Ram almasam bi sıkıntı yaşar mıyım sizce? Yoksa garanti olsun diye mi dediniz?

Peki 4 GB Ram almasam bi sıkıntı yaşar mıyım sizce? Yoksa garanti olsun diye mi dediniz?

GTA 5, Shadow of Mordor gibi ağır oyunlar oynamayacaksan almana pek gerek yok aslında. Ben garanti olsun diye söylemiştim. Belki ilerde bu tür oyunlardan oynarsın.

Güç kaynağın yetiyor mu? Bunu belirtmemişsin.

Bilmiyorum kasayı açmadan öğrenmenin yolu var mı

Sanırım 300 Watt ya

GTA 5'i mediumda da olsa açmak istiyorum ama öncelik oyunum Battlefield 4

Kasayı açmadan öğrenmenin yolu var mı?

Yok. Güç kaynağının fotoğrafını Sosyal'e yüklersen kaç W olduğunu öğrenebiliriz. Eğer güç kaynağın 12V'dan 20A vermiyorsa yeni bir güç kaynağı almak zorunda kalacaksın. Yeni bir güç kaynağı olarak ZM400-LE tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı